На Львівщині судили виховательку, яка випрадовувала збройну агресію РФ

Франківський районний суд Львова засудив виховательку дитячого садка із Золочева Ірину К. до 5 років умовного терміну ув’язнення.

11.06.2024
На Львівщині судили виховательку, яка випрадовувала збройну агресію РФ

Вихователька дитсадка у Золочеві впродовж 9 місяців поширювала у соцмережі “ВКонтакті” публікації, в яких виправдовували збройну агресію Російської Федерації проти України та прославляли росіян. У поширених нею публікаціях також звучало співчуття та сум за загиблими російськими воїнами, а збройна агресія РФ проти України визначалася як “праведна, справедлива та законна”, повідомляє Lviv.media.

Такі публікації вихователька поширювала на своїй сторінці у соцмережі з липня 2022 року до березня 2023 року.

На суді жінка визнала свою провину повністю та сказала, що стала “жертвою пропаганди”. Вона розповіла, що зареєструвалася в мережі “ВКонтакте” у 2013 році, щоб мати доступ до матеріалів про розвиток дітей з аутизмом, адже виховувала дитину своєї знайомої — хлопчика з аутизмом. А також проблеми зі здоров`ям є й у її внука.

У цій мережі вона читала російський ресурс, на якому розміщені практичні поради із виховання дітей з аутизмом. А українських ресурсів із сучасними методичними матеріалами про виховання дітей, як стверджувала жінка, дуже мало. Саме це змушувало її шукати новітні практики, в тому числі й через мережу “ВКонтакте”,

Вихователька визнала, що під час пошуку у стрічці новин їй підтягувало різноманітні матеріали, які стосуються війни, і вона дійсно натискала значок з функцією “поширити” для того, щоб зберегти їх та згодом ознайомитися з ними. Проте не думала, що поширює їх для великого кола читачів, адже в цій мережі має серед друзів лише один контакт і, крім нього, більше ніхто її не читає.

Жінка запевняла, що сама насправді не поділяє поглядів публікацій. Навіть більше, “вона та її родина і друзі всіляко підтримують військових і постраждалих осіб. Зокрема, вона, попри те, що пенсіонерка, закупила шоломи на роту військових Збройних Сил України, збирає книги, іграшки для дітей внутрішньо переміщених осіб, організовувала цим дітям спортивне свято. Крім цього, її зять займається волонтерством, а сватів брат воює у війську”.

Також вона зазначила, що про вчинене шкодує, у скоєному кається, розуміє, що зробила неправильно, “звертає увагу, що скоєне обумовлене відсутністю сили волі, значними переживаннями за воєнну ситуацію, долі людей, що, вочевидь, спричинило в певний момент внутрішню піддатливість до пропаганди”, — йдеться у вироці суду.

Також вона переконувала суддю, що мережею “ВКонтакте”, яка, як вона вже переконалася, є антиукраїнською, більше не користується і користуватися не буде. Жінка просила суворо її не карати.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.