На Львівщині проведуть профілактику сказу для диких тварин

На території трьох філій мисливських господарств Львівської міської ТГ розкладуть приманки з вакциною від сказу для диких тварин, зокрема лисиць.

23.04.2024
На Львівщині проведуть профілактику сказу для диких тварин

Як повідомляє пресслужба Львівської міськради, для імунізації диких тварин від сказу використовують пероральну вакцинацію. Для цього на території мисливських угідь, які частково розташовані на території Львівської громади, розкладають спеціальні вакцини-приманки.

Пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проводять щороку весною та восени. Вакцини-приманки розташовують на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських та мисливських угіддях тощо.

«Вакцинацію проведуть на площі 56 км2 Львівської громади, а в області – 12,194 тис. км2. Відповідно до розробленої схеми на кожен квадратний кілометр розмістять 25 доз вакцин. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в громаді», – йдеться у повідомленні.

Фахівці зазначають, що вакцина-приманка безпечна як для свійських і домашніх тварин, так і для людей. Зовні вона має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині є желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу.

Після поїдання вакцини, через 21 день, у тварин формується імунітет від сказу, який зберігається щонайменше 1 рік. Вакцини не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища та стабільні в польових умовах.

Мешканців просять з розумінням поставитись до заходів з вакцинації диких тварин. А якщо ви знайшли брикет з вакциною, не беріть його до рук, не руйнуйте та не переносьте на інше місце, а залиште для тварин.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.