На Львівщині перейменують три вулиці Миру та дві Перемоги

9 лютого відбулось чергове засідання комісії з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади.

12.02.2024
На Львівщині перейменують три вулиці Миру та дві Перемоги

Як повідомляє Дрогобицька міська рада, головним в порядку денному комісії було перейменування вулиць Миру та Перемоги.

“Нещодавно ЛОВА надіслала роз’яснення щодо топонімів «Мир» та «Перемога», їх значення для радянської пропаганди та необхідності їх перейменування. Також в офіційному листі йшлося про те, що якщо протягом передбаченого строку (до 27 квітня 2024 року) не буде прийнято рішення про перейменування вулиць чи інших об’єктів топонімії населених пунктів, таке перейменування буде здійснене розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у міськраді, відтерміновувати перейменування вулиць надалі немає часу. Інформацію  донесли старостам з метою інформування всіх мешканців та оперативного визначення з новими назвами.

У підсумку роботи комісії вдалось прийняти рішення про перейменування низки вулиць:
– вулицю Миру у селі Болехівці – на вулицю Героїв України,
– вулицю Миру у селі Добрівляни – на вулицю Героїв України,
– вулицю Миру у селі Дережичі на вулицю Захисників України,
– вулицю Перемоги у селі Старе село на вулицю Андрея Шептицького,
– вулицю Перемоги у селі Селець на вулицю Галицького Стрілецтва.

Проект рішення щодо перейменування цих вулиць буде скеровано на профільну депутатську комісію. Кінцеве рішення про перейменування буде прийнято сесією Дрогобицької міської ради.

Також комісія напрацювала рекомендації для ще п’яти назв вулиць, які потребують перейменування. Зокрема вулиці Миру в селі Рихтичі, вулиці Миру в селі Михайлевичі, вулиці Перемоги в селі Михайлевичі, вулиці Перемоги в селі Ступниця та вулиці Миру в селі Раневичі. Варіанти назв, рекомендовані комісією, старости ще раз обговорять з мешканцями та оберуть найоптимальнішу назву.

Також з мешканцями села Воля Якубова обговорять можливість перейменування вулиці Волянської на вулицю Андрія Мельника.

Також під час комісії було обговорено питання розміщення на фасаді костелу святого Варфоломея старої таблички з радянським терміном «УРСР».

“Відповідно до вимог закону її потрібно замінити, відтак комісія прийняла рішення про необхідність заміни напису на табличці.

Офіційний лист буде скерований до балансоутримувача.

В «різному» члени комісії обговорили питання присвоєння назв паркам та скверам в громаді. Інформацію щодо наявних парків та скверів та назв, які можна їм присвоїти, розглянуть на наступному засіданні комісії, яке проведуть на початку березня”, – підсумували у дописі.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.