На конференції “Fat&Oil Industry-2023” у Львові зібралися понад 150 учасників олійного ринку України та світу

Участь в конференції взяли представники олійно-жирового сегменту з 14 країн світу, а саме: переробники, виробники обладнання, експортери, агрохолдинги, галузеві організації.

25.10.2023
На конференції “Fat&Oil Industry-2023” у Львові зібралися понад 150 учасників олійного ринку України та світу

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, подія відбулась 23 жовтня.

У межах конференції обговорили альтернативні шляхи експорту, глобальні зміни в географії експорту соняшникової олії, зміни в структурі виробництва олійних та зернових, нові проекти та інвестиційний клімат та інші.

Від Львівської ОВА участь у конференції взяли заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко та директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.

«Повномасштабне вторгнення російської федерації суттєво вплинуло на експорт української продукції. Змінились торгівельні шляхи експорту продукції. Через заблокованість портів багато продукції експортувалось через Львівську область залізничним та автомобільним транспортом.

Для нас честь приймати такий захід на теренах нашої області!

Зазначу, що Львівська область не є великим виробником олійних культур, проте за останні роки виробництво в області зростає, і у нас олійні культури вирощують понад 800 господарств! Найбільшу площу серед олійних культур займає соя, зокрема її вирощують понад 500 сільськогосподарських підприємств. Також більше 50 суб’єктів господарювання здійснюють виробництво олії та жирів», – зазначив під час вітального слово Юрій Бучко.

Тетяна Гетьман стала учасницею дискусійної сесії «Виклики для експортерів. Основні проблеми та способи вирішення».

«На Львівщині в структурі посівів олійних культур половину площ займає соя, третину посівів ріпак, решта посіви соняшнику та інших олійних. Ми експортуємо сировину, з якої в інших країнах створюється додана вартість, та лягає на полички наших супермаркетів. В 2023 році в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки одним з важливих напрямів було надання для дрібних виробників пільгових кредитів під 3% для створення об’єктів з доданою вартістю, якою також скористалися підприємства, вирощують та переробляють сою», – розповіла під час участі у дискусії директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.