На Франківщині у храмі знайшли зображення тризубів, яким майже 100 років

У селі Великий Ключів Івано-Франківської області у храмі Преподобної Параскеви Сербської ПЦУ знайшли зображення чотирьох тризубів.

13.12.2023
На Франківщині у храмі знайшли зображення тризубів, яким майже 100 років

Про це повідомляє місцева телекомпанія «НТК».

«На Прикарпатті у церкві знайшли зображення чотирьох тризубів, яким майже 100 років», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зображення тризубів знайшли випадково, коли готували храм до ремонтних робіт. Українські символи знаходились під куполом, у вівтарній частині. Вони написані на стіні і були сховані за іконами.

«Ми здивовані. Це значить, хтось це зробив. Але були такі часи, що треба було таке ховати», – сказав старший брат церковної громади села Великий Ключів Василь Тафійчук.

Храм побудували у 1856 році. За століття його оновлювали неодноразово. У церковній громаді припускають, що найбільш ймовірно тризуби зобразив художник та іконописець Павло Запорізький, який розписував цю церкву у 1933-1934 роках.

«Більшість ікон розписував також він, і у храмі, і у вівтарній частині», – зазначив настоятель храму Юрій Ужитчак.

За його словами, релігійна громада села має намір реставрувати знайдені символи.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.