На Франківщині у 8-річної дитини підтвердили хворобу Лайма

Під час збирання ягід та грибів у лісі за межами Калущини, 8-річну дитину покусали кліщі. Діагноз встановили майже через місяць.

17.10.2023
На Франківщині у 8-річної дитини підтвердили хворобу Лайма

Про це йдеться у повідомленні Калуської міської ради.

Цьогоріч це вже четвертий випадок захворювання, який зареєстрований в нашому регіоні. Три попередні випадки захворювання були зафіксовані у мешканців сільської місцевості — 48-річного чоловіка, 61-річної жінки та 6-річної дівчинки. У 2022 році було задокументовано також чотири випадки цієї недуги. Хворіли троє дорослих та одна дитина віком 10 років.

Хвороба Лайма — це інфекційне захворювання, яке передається іксодовими кліщами, збудником якого є борелії. Більшість випадків захворювання на хворобу Лайма реєструють в період з травня по листопад. Найбільш вразливими до захворювання є люди, які багато часу перебувають на відкритій території, особливо в лісах, лісосмугах, парках.

Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому), сприйнятливість людей до захворювання висока.

Основні симптоми:

  • червона пляма з чіткими контурами в місці укусу кліща, яка блідне, а потім знову появляється, але вже більших розмірів — “мігруюча еритема”. Така пляма зустрічається у 60% випадків;
  • загальна слабкість;
  • нездужання;
  • біль в м’язах та суглобах;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла;
  • порушення сну;
  • зміни з боку серця.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.