Медики у Львові вкоротили дитині язик, який був уп’ятеро довший

Синдром Беквіта – Відемана – це рідкісна генетична аномалія, що викликає інтенсивний розвиток різних органів упродовж вагітності. В Україні всього дві такі дитини.

16.02.2024
Медики у Львові вкоротили дитині язик, який був уп’ятеро довший

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Дитині з Одеси зараз 1 рік і 3 місяці. Коли батьки на 32 тижні вагітності почули від лікаря УЗД, що їхній малюк показує язичка, то розчулилися. Але ця витівка малюка не здалася милою, коли на повторному обстеженні медики озвучили підозру на генетичний синдром, який впливає на розвиток дитини.

Хлопчик ародився на 37 тижні. З першого свого дня він мав висунутий язичок. Йому було важко навіть поїсти, пізніше не міг їсти тверду їжу, бо вона випадала з ротика.

За статистикою одна така дитина народжується в середньому на кожні 20 тисяч малюків. Синдром Беквіта – Відемана – це така рідкісна генетична аномалія, що викликає інтенсивний розвиток різних органів упродовж вагітності. У дитини був великий язик, збільшені внутрішні органи і одна ніжка довша від іншої на 3 см.

«Лікарі в Одесі нам порадили шукати допомоги за кордоном, адже в Україні немає хірургів, які б мали досвід допомоги таким діткам. Ми випадково опинилися у Львові у друзів і дізналися, що у Львові будуть лікарі зі США. Думали про варіант поїхати туди, а тут виявилося, що США їдуть до нас, тож швидко записалися на прийом. Так ми дізналися, що львівські лікарі допомагають діткам з найскладнішими патологіями», – розповіла мама Олена.

Після консультації з американськими колегами щелепно-лицеві хірурги Охматдиту прийняли рішення провести Левчику складну операцію. Команда лікарів Центру виконала часткову резекцію язика за сучасною методикою замкової щілини «Key hole».

Після операції язичок Левчика став майже нормального розміру. Він вперше у житті зміг заховати його до ротика. Попереду у дитини подальше лікування і реабілітація.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.