Львівський район очистився від радянських пам’ятників майже на 70%

Сьогодні, 17 серпня, у Львівській ОВА відбулося засідання обласної робочої групи з питань декомунізації. Проговорили, як цей процес відбувається у Львівському районі.

17.08.2023
Львівський район очистився від радянських пам’ятників майже на 70%

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

На території Львівського району загалом нарахували 75 обʼєктів, що підлягають декомунізації. Станом на сьогодні вже демонтували – 50, з них 17 – частково, адже на місцях ще залишаються плити чи стели з таблицями. Відтак Львівський район наразі очистився від радянської монументальної спадщини на 66%.

“Як я вже неодноразово наголошував, декомунізація – це наш ідеологічний фронт, який ми маємо відстояти, це те, чого не було зроблено за попередні роки незалежності. Завершити декомунізацію на Львівщині ми маємо до кінця цього року”, – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Повністю декомунізувалися 4 громади району, а саме – Пустомитівська, Жовтанецька, Підберізцівська та Новояричівська громад.

“Інколи виникає ситуація, коли ми говоримо, що громада очистилася повністю, а згодом зʼясовуємо, що десь знайшли ще якийсь обʼєкт, тому це дуже динамічний процес і ми закликаємо повідомляти про обʼєкти, які все ще не внесені до переліку монументальної пропаганди ворога”,– пояснив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.

Найгірший показник наразі у Рава-Руській громаді. Тут нарахували вже 9 обʼєктів, з яких на сьогодні жоден не демонтували.

Один з учасників робочої групи, військовослужбовець, який сьогодні боронить Україну на фронті Антон Петрівський нагадав, що саме поблизу Рава-Руської у серпні 1944 року воїни УПА боролися проти окупаційної влади, попри це – ця громада має найбільше пам’ятників, які підлягають декомунізації.

“Важливо, щоб Львівський район пришвидшився в цьому питанні. Наші діти мають розуміти, хто воював за незалежність, а хто був у складі окупаційної армії”, – зазначив він.

В межах наради з головами громад проговорили по кожному такому об’єкті та окреслили чіткі дедлайни.

Процес декомунізації на Львівщині активно триває з кінця минулого рік. Від січня 2023 року тут демонтували вже понад 190 обʼєктів комуністичної пропаганди ворога. Залишається демонтувати наразі ще менше ста.

27 липня, набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів». Він дозволяє начальникам обласних військових адміністрацій видавати розпорядження про демонтаж об’єктів радянської пропаганди та перейменування вулиць на території окремих громад, у разі їх бездіяльності.

Перше засідання робочої групи з питань декомунізації провели наприкінці минулого року. Тоді вирішили створити відповідні робочі групи при районних військових адміністраціях.

Їх завдання – збір інформації про наявність на території району пам’ятників і таблиць радянської доби (присвячених солдатам радянської армії, символам колективізації, радянським космонавтам та діячам, подіям, які прославляють срср чи російську імперію тощо), з обов’язковою фотофіксацією, а також радянських топонімів, які підлягають декомунізації, відповідно до чинного законодавства або потреб часу.

 

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.