Львівські онкологи одночасно видалили жінці дві злоякісні пухлини

Медики у Львові провели одночасно два оперативні втручання одній пацієнтці – видалили пухлини грудної залози і сигмовидної кишки.

05.01.2024
Львівські онкологи одночасно видалили жінці дві злоякісні пухлини

Про це повідомляє Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.

«До нашого онкоцентру потрапила 62-річна жінка із онкологічним захворюванням грудної залози у ІІІ стадії. При комп’ютерній томографії у пацієнтки діагностували ще й пухлину сигмовидної кишки, що виявилось клінічною знахідкою, оскільки в пацієнтки не було жодних скарг з боку шлунково-кишкового тракту. Тому це можна вважати вчасною діагностикою», – розповідає лікар-хірург-онколог проктологічного відділення Роман Шиян.

Пацієнтка попередньо завершила курс передопераційної хіміотерапії з приводу раку грудної залози. Провівши усі обстеження та врахувавши медичні покази й ризики, мультидисциплінарна команда нашого центру вирішила видалити з організму жінки обидві пухлини одночасно. Тож під одним наркозом пацієнтці провели лапароскопічну високу передню резекцію прямої кишки та радикальну мастектомію.

Роман Шиян розповідає, що операційне втручання на товстій кишці було проведено лапароскопічно і тривало близько 3-х годин. За цей час він разом із лікарем-хірургом-онкологом Василем Пижевським видалили пухлину. Одразу ж після цієї процедури, не виводячи жінку із медикаментозного сну, лікарі провели їй друге хірургічне втручання.

«Пухлина грудної залози була більше 2 сантиметрів, з ураженням аксилярного лімфатичного вузла. Тому ми провели радикальну мастектомію. Ця операція тривала 1 годину», – розповів завідувач відділення реконструктивної хірургії, лікар-хірург-онколог Ігор Процько.

Завдяки злагодженій роботі медичної команди, операція пройшла успішно. Тож такий підхід команди має перевагу для швидшої реабілітації жінки. Зараз пацієнтка почуває себе добре, а мультидисциплінарна команда чекає результатів гістології, щоб вирішити оптимальну тактику комбінованого лікування.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.