Львівські медики врятували 10-місячну дитину з пухлиною печінки

Про його вроджену ваду Максимка батьки дізналися випадково на восьмому місяці його життя. Це сталося, коли хлопчик захворів на ГРВІ.

09.02.2024
Львівські медики врятували 10-місячну дитину з пухлиною печінки

Про це повідомляє Дитяча Лікарня Святого Миколая.

Під час недуги його оглянула сімейна лікарка. Тоді вона зауважила, що в дитини підозріло збільшений животик та відправила на УЗД. Вже під час обстеження в Максимка виявили велику пухлину та терміново скерували до Львова.

Хлопчику зробили КТ-діагностику і побачили, що в центрі печінки є доброякісна пухлина, яку називають – мезенхімою.

«Це доволі рідкісне утворення. Зустрічається лише у двох зі 100 тисяч дітей. Максимко вже народився з цієї пухлиною. Вона стрімко росла та пошкоджувала здорові тканини. Розмір новоутвору на час останнього обстеження вже сягав 15 см, тоді як сама печінка у дитинки такого віку має розмір 9 на 7 см.», – зазначили у повідомленні.

Видаляти пухлину потрібно було терміново, оскільки у дитини швидко б розвинулася печінкова недостатність. Орім того, перед операцією медики мали переконатися, чи зможе орган функціонувати після цього. Як з’ясувалося в цьому випадку, дитина мала лише 30% здорової печінки, що було замало. Таким чином хірурги спочатку видалили кісту всередині пухлини та збільшити об’єм таким способом здорової печінки до 60%.

Операція тривала вісім годин. Вона минула успішно. Так, тепер дитина має здорову печінку.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.