Львівські медики вперше в Україні провели спліт-трансплантацію печінки дитині

1,5-річного Луку з Житомирщини вже виписали з лікарні.

27.11.2023
Львівські медики вперше в Україні провели спліт-трансплантацію печінки дитині

Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

Лука народився зі смертельною хворобою – біліарною атрезією. Ця недуга знищує печінку. Як кажуть медики, діти з цією вадою часто помирають маленькими.

“Такі пацієнти без трансплантації мають лічені місяці-роки життя. І, на жаль, перспективи немає. Єдиним виходом є трансплантація печінки”, – розповідає заступник медичного директора з хірургічної роботи лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич.

У медзакладі зазначають, що в Луки “відлік життя уже йшов на місяці”. Ліки більше не допомагали.

Шанс на порятунок з’явився завдяки родині 15-річного хлопчика, життя якого раптово обірвалося через ушкодження головного мозку. Його батьки погодилися на донорство.

Їхнє рішення дозволило врятувати життя Луки, ще двох дітей та двох дорослих.

“Луку – найменшого реципієнта мультиорганної трансплантації – виписали останнім. Колір його шкіри змінюється – хвороблива жовтизна зникає”, – повідомляють у медзакладі.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.