Львівські медики одночасно пересадили пацієнтці підшлункову та нирку

Першу в Україні успішну трансплантацію підшлункової залози та нирки одночасно виконали у Першому медичному об’єднанні Львова. Донорські органи отримала дружина захисника.

04.05.2023
Львівські медики одночасно пересадили пацієнтці підшлункову та нирку

Водночас лікарі одномоментно виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. Це вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні, повідомляє Львівська міська рада.

Операції виконали спеціалісти лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія». Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу – 33-річна Олена Ткачук. Вона медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет – підшлункова не виробляла інсулін. Після того, як Олена народила дитину, відмовили ще й нирки. На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години – нирку. Органи запрацювали просто на операційному столі.

Чоловік Олени – військовий, захищає Україну. Його відпустка збіглася в часі з операцією дружини. У лікарню він примчав просто з фронту. Нині лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду у Олени. Вона уже впевнено ходить, сама їсть, пробує навіть робити розминку. Жінка тішиться, що нарешті може жити без уколів інсуліну та процедур гемодіалізу. Мріє більше часу проводити з чоловіком та 11-річною донечкою, а ще вийти на роботу, яку колись змушена була покинути через хворобу. Виписують її на 11-ий день після втручання – у її 33-й день народження.

Шанс на друге життя Олена та ще троє українців отримали завдяки важкому рішенню родини чоловіка, який помер через інсульт. Йому було 42 роки. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку. Родина погодилася на донорство. Легені пересадили чоловікові з Донеччини, який мав кістозну гіпоплазію обох легень. Три роки він жив на кисневій підтримці.

Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття. Його власний орган вбив цироз. Останні місяці чоловік балансував між життям та смертю. Він пережив сім внутрішніх кровотеч, коли, за статистикою, вже після третьої людина не виживає.  

Серце пересадили 48-річному львів’янину. На свій рятівний орган чоловік чекав рік. У нього – кардіоміопатія. Серце не могло перекачувати кров і ризикувало зупиниться щомиті.

«Дякуємо всім нашим медичним бригадам усіх наших центрів та відділень, що брали участь у цій мультиорганній трансплантації. Також дякуємо нашим київським колегам та Міністерству  охорони здоров’я, а також Центру транспланткоординації за постійну підтримку українських трансплантологів. Впровадження нових типів пересадок органів – великий поступ для усієї нашої медичної галузі. Уже третій рік поспіль наші трансплантологи їздять Україною та діляться досвідом з колегами. Адже у всіх нас одна ціль: рятувати українців в Україні», – підсумовують у Першому медичному об’єднанні Львова. 

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.