Львівські лікарі прооперували 5-місячну дівчинку із вродженою вадою губи

У Львові прооперували дівчинку з Волинської області. У дитини вроджена вада верхньої губи.

01.08.2023
Львівські лікарі прооперували 5-місячну дівчинку із вродженою вадою губи

Про це розповіли у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит”.

Дівчинка народилася з складною вродженою вадою верхньої губи альвеолярного відростка. За словами щелепно-лицевої хірургині Христини Пограничної, у дівчинки нетипова і широка двобічна розщілина.

“Ми проконсультувалися із нашим ортодонтом. Була дилема чи спершу розширювати щелепу, а далі оперувати. Але все таки після онлайн-консультацій з нашими американськими колегами ми вирішили оперувати. Втручання провели, коли дівчинці було 5 місяців. Зробили хейлоринопластику, сформували коловий мʼяз рота, губу, а також крила носа. Операція була надзвичайно складна. Ми не обіцяли, що зможемо зробити усе одномоментно, але нам вдалося усе закрити за одне оперативне втручання”, — каже щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична.

Медики кажуть, тепер дівчинка може нормально харчуватися та ковтати. Через це одразу після операції вона почала набирати вагу.

“Операція пройшла успішно. Донечка набагато краще почала їсти, розвивається краще. Колись вона навіть їсти не могла. Від цього дуже втомлювалася. Дуже було складно дивитися на свою дитину з вадою, коли їй було так складно. Дуже дякуємо лікарям”, — каже батько Варвари Валентин Прач.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.