Львівська міська лікарня вдруге за місяць віддала підряд на ремонт з переплатами

Мінімум на мільйон гривень потенційних перевитрат виявили в розрахунках закупівлі капремонту приймального відділення 6-го блоку головного корпусу Першого медоб’єднання Львова, до складу якого входить лікарня-замовник.

09.04.2024
Львівська міська лікарня вдруге за місяць віддала підряд на ремонт з переплатами

Очікувана вартість оголошеної у лютому закупівлі капремонту приймального відділення складала 24,6 млн грн. Єдиним учасником торгів з пропозицією у 22,1 млн грн стало те ж саме ТОВ «Вельт Капітал», яке раніше отримало підряд на ремонт нейрохірургічного відділення. За відсутності конкурентів адміністрація лікарні уклала 12 березня з цією компанією договір на ремонт приймального відділення. За умовами контракту робота має бути завершена до кінця року, повідомляє NGL.media.

Частину замовлення – монтаж протипожежної сигналізації – виконає ПП «Комплекс Безпека Сервіс», яке належить Галині Ястремській, дружині старости Бібрської міської ради Романа Ястремського.

Техзавдання також передбачає підсилення цегляних стін, облаштування ганку та фасаду, ремонт системи водопостачання, каналізації, опалення та вентиляції, а також внутрішні оздоблювальні роботи.

Чи не найбільше, за підрахунками NGL.media, замовник може переплатити за панелі AGT товщиною 18 мм для виготовлення меблів. У кошторисі їх міряють чомусь у сотнях квадратних метрів, а вартість сотні визначена у 269,9 тис. грн, хоча середня вартість цих панелей складає 171,9 тис. грн за 100 м2.

Є й інші приклади. Навіс скляний Triplex, ціна далеко не найдешевшої моделі 9,72 тис грн за «квадрат», хоча є варіанти і за 7,65 тис грн/м2. Натомість у кошторисі вказана значно дорожча вартість – 16,59 тис. грн/м2. З того ж скла планують встановлювати дашки для приямків по 18,7 тис. грн/м2, хоча у мережі легко знайти такі ж по 5,2 тис грн/м2.

Показовою є різниця у вартості перегородок з панелей HPL. У кошторисі закладена майже вп’ятеро вища ціна – 10,2 тис. грн/м2 проти ринкової ціни (з фурнітурою) 2,2 тис грн/м2.

Переплатити доведеться і за водостійкий гіпсокартон, який у кошторисі порахували по 169 грн/м2, хоча мережеві магазини продають такий по 147,3 грн/м2.

У підсумку лише на цих п’яти позиціях потенційна переплата перевищуватиме мільйон гривень.

У відповідь на запит NGL.media в.о. гендиректорки лікарні Ірина Литвин заявила, що наразі договір знаходиться на перевірці управління фінансового контролю Львівської міськради. Якщо чиновники підтвердять завищення цін на витратні матеріали до договору можуть внести відповідні зміни, зменшивши загальну суму контракту.

Нагадаємо, у середині березня видання вже повідомляло про завищення вартості ремонту нейрохірургічного відділення лікарні. Тоді адміністрація лікарні заявила, що ремонт оплачує анонімна благодійниця, а виявлені факти завищення вартості будматеріалів ретельно перевірять.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.