Львівська мерія не виграла позов проти власного виконкому

Львівський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Львівської міської ради до виконавчого комітету Львівської міськради.

06.12.2023
Львівська мерія не виграла позов проти власного виконкому

Дві ключові юридичні структури, які особисто очолює мер Львова Андрій Садовий, вирішили судитися між собою, повідомляє видання NGL.Mediа.

Львівська міськрада через суд домагалася скасування рішення виконкому 2020 року про видачу ТОВ «СВ» містобудівних умов та обмежень на реконструкцію нежитлової будівлі на вул. Гетьмана Мазепи у Львові. Таке рішення у вересні 2020 року одноголосно ухвалили 8 присутніх на засіданні членів виконкому на чолі з мером.

Юристи міськради стверджувала у позові, що це рішення «не відповідає вимогам містобудівного законодавства, ДБН, містобудівній документації на місцевому рівні, а також прийняте із порушенням процедури, визначеної Регламентом виконавчого комітету містить ознаки очевидної протиправності».

Цікаво, що представниця відповідача, тобто виконкому, у судовому засіданні проти позовних вимог заперечила. І зауважила, що реконструкція на підставі оскаржуваного рішення вже проведена. Тобто лише через три роки після прийняття рішення міськрада вирішила, що воно незаконне і порушує її права.

Як зауважила суддя Наталя Мричко, міськрада покликається на невідповідність намірів забудови вимогам плану зонування, але при цьому не надала жодних доказів цьому. Вона також відкинула інші зауваження, наприклад, щодо порушення закону «Про регулювання містобудівної діяльності» при роботах з реконструкції, адже «такі ймовірні порушення могли бути вчинені вже після прийняття рішення виконкому, а тому не можуть впливати на його правомірність».

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.