Львів’янці видалили пухлину легень без розкриття грудної клітки

Пухлину в 47-річної Людмили виявили випадково під час планового огляду у січні цього року. На оглядовій рентгенографії лікарі помітили патологічні зміни, тому провели КТ грудного відділу і виявили в лівій легені новоутвір.

12.04.2024
Львів’янці видалили пухлину легень без розкриття грудної клітки

Як повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова, рентгенологи зробили КТ всього тіла, аби виключити поширення патологічних вогнищ на інші органи та тканини, і водночас, відеобронхоскопію, щоб оцінити стан бронхіального дерева.

Хірурги вирішили оперувати Людмилу в найменш травматичний спосіб – торакоскопічно. Звичне втручання проводять з розкриттям грудної клітки. Під час такої відкритої операції розріз становить аж 15-20 см. Та спеціалісти взялися видаляти пухлину через три проколи, завдовжки всього по 2 см. Медики видалили нижню частку лівої легені разом з пухлиною та групою лімфатичних вузлів. Це перша така операція в лікарні святого Луки.

Операція тривала чотири години та минула успішно. Нині лікарі та пацієнтка очікують на результати гістології. Якщо раптом пухлина виявиться злоякісною, то Людмилі призначать хіміотерапію.

Завдяки торакоскопічному методу, вже наступного дня після операції пацієнтка самостійно пересувалася, а на 6-й день – повернулася додому.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.