Львів’ян просять підписати петицію про повернення громаді земельної ділянки у Брюховичах

Громадськість Брюхович та Львова, а також правоохоронні органи звертають увагу на незаконність виділення у постійне користування земельної ділянки площею 3,46 га у курортній зоні Брюхович для будівництва апарт-готелів та офісів.

25.09.2023
Львів’ян просять підписати петицію про повернення громаді земельної ділянки у Брюховичах

Про це йдеться на сайті з петицією.

Автор петиції Остапик Ярина зазначає, що земельну ділянку на вул. Широка, 2, Брюховицька селищна рада надала підприємству громадської організації осіб з інвалідністю у 2020 р. для містобудівних потреб з прямим порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», без наявності Детального плану території чи зонування, тому при наданні земельної ділянки не була забезпечена участь громадськості у обговоренні містобудівної документації та не було враховано територіальні ресурси – наявність на ділянці залягання термальних вод.

“Земельна ділянка знаходиться у курортній зоні селища. Ділянки, які межують із ділянкою по вул. Широка, 2, заплановані та вже використовуються під рекреаційні, оздоровчі та відпочинкові цілі, щодо сусідніх земельних ділянок наявні експертні дослідження про залягання на них лікувальних мінеральних термальних високомінералізованих вод, придатних для бальнеолікування. На даний момент здійснюється буріння свердловин на сусідніх ділянках”, – йдеться у петиції.

Підписати петицію можна за цим посиланням.

Зокрема, дослідження, зроблені на сусідніх ділянках дають обґрунтовані підстави вважати, що і на земельній ділянці наявне залягання таких самих лікувальних мінеральних термальних вод – з указаних підстав здійснювати щільну громадську забудову без розробки родовищ мінеральних термальних вод є нераціональним використанням місцевих ресурсів та непоправною шкодою потенціалу Львова.

“Петицією пропонується вжити заходів для витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки площею 3,46 га у селищі Брюховичі по вул. Широка, 2 та прийняти рішення про її використання виключно для рекреації та відновлення з урахуванням залягання на ділянці термальних вод”, – зазначено у петиції.

Нагадаємо, у лютому 2021 року було відкрито кримінальне провадження та накладено арешт на ділянку, восени 2022 року будівництво було заблоковано фізично – в’їзд на ділянку перегородили бетонними блоками. Проте з’явився новий інвестор і проєкт реанімували. Запорізька компанія Sensar Development, пообіцяла замість одного відсотку під реабілітаційний центр надати п’ять.

Мешканці селища Брюховичі зібрали підписи та звернулись до Генерального прокурора України щодо крадіжки в громади землі на вулиці Широкій та списання недобудованої школи.

Також стало відомо, що державний реєстратор Трускавецької міської ради Тарас Лужаниця зареєстрував як об’єкт незавершеного будівництва свіжовикопаний котлован на даній ділянці. Окрім того, минулого тижня представники Sensar Development задля захисту своїх інтересів почали “наймати” військових. Запорізька компанія доручила проводити громадський нагляд за роботами  Сергію Волинському («Волині»), майору ЗСУ, виконувачу обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, учаснику оборони Маріуполя.

 

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.