Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра

Що важливе про Львів ви могли пропустити через палкі дискусії навколо статуї жінки в одному із парків?

18.08.2023
Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра

На фото будівля 6 ліцею м.Львова. На днях управління освіти Львівської міської ради провело конкурс на посаду директора ліцею, за результатами якого переміг українець Михайло Чабан. Переміг росіянку Аліну Бояр-Созонович, яка через суд домоглась повторного конкурсу, щоб поновитись на посаді директора.

Чим так важлива ця подія? Фактично Львів позбувається останнього освітнього “гнізда” русского міра. 6 ліцей раніше був 6-ю російською школою в місті. До 2014 року ця школа, як 45, 52 і 17 були під повним впливом російського середовища м.Львова. Кадрова політика узгоджувалась з владіміром кравченком – головою ГО “русская школа” і за одно представником ФСБешної структури “крємльовская стратєгія”, а також з російським консульством у Львові. Московські дипломати активно брали участь у різних заходах цих шкіл і наповнювали їх відповідною літературою.

Після 2014 року вплив росіян на ці школи змінився з відкритого на тіньовий. Там ретельно береглася русска культурна традиція, мова спілкування в школах була тотально російська.

Починаючи з 2018 року ми почали цікавитись цими школами. Зокрема у 6 ліцеї ми виявили плакати з георгіївськими стрічками і портрети комуністичних діячів в класі історії. Схожі русскомірські прецеденти було виявлено і зафіксовано і в 45 і в 17 і 52 школах, в яких з часом на посади директорів було призначено українців ззовні.

Аліна Бояр-Созонович випускниця 6 російської школи м.Львова, яка стала згодом ліцеєм. Після звільнення попередньої директорки вона виконувала обов’язки директора. За її каденції у школі вчились діти російських дипломатів (аж до початку повномасштабного вторгнення). Вибрали вони цю школу не даремно. Окрім цього факту ця росіянка також вчиняла корупційні дії з бюджетними коштами, закуповуючи на школу інвентар у фірми своєї мами.

Зараз там новий директор, який, я сподіваюсь, очистить школу від залишків русского міра.

Окремо хочу подякувати хлопцям з руху “Суспільство майбутнього” та ГО “Коло Честі”,  які прийшли на конкурс щоб не допустити тиску на конкурсну комісію з боку груп підтримки Бояр-Созонович (як це було на попередньому конкурсі).

Львів без русскіх – це реальність. Працюємо далі!

Автор: Антон Петрівський

Джерело

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.