Лікарі у Львові видалили 15-річному хлопцю пухлину на шиї

Новоутворення перетискало нерви та судини, що забезпечують дихання та кровообіг, і тиснуло на трахею.

06.03.2024
Лікарі у Львові видалили 15-річному хлопцю пухлину на шиї

У лікарню звернулася родина з Одеси. На початку війни сім’я виїхала за кордон, щоб син перебував у безпеці. У той період підліток виявив у себе на шиї припухлість. Проте з часом вона збільшилась до розміру курячого яйця. Іноземні лікарі зробили хлопцеві УЗД та сказали, що це може бути пухлина. Тоді родина вирішила повернутися в Україну, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Українські фахівці оглянули Артема, провели МРТ і КТ та підтвердили підозри іноземних колег. У хлопця діагностували новоутвір в ділянці шиї. На момент останнього передопераційного обстеження пухлина була розміром з грушу та стискала дихальні шляхи. Діаметр трахеї підлітка звузився в чотири рази. Попри те, що видаляти таку пухлину було вкрай ризиковано, без операції підліток міг загинути. Новоутвір міг у будь-який момент спричинити зупинку дихання або інсульт.

Спершу фахівці провели Артему біопсію. Після чого розпочали складне хірургічне втручання. Щоб не пошкодити судини та зберегти життєво необхідні нерви, Артема оперували під мікроскопом.

Втручання тривало близько трьох годин. Тепер Артем повністю здоровий. Хлопець вже повернувся в Одесу.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.