Кілька слів про рішення Верховного Суду щодо Малехова і Львівської громади

Якщо ви пригадуєте, то 2 тижні тому той же Верховний Суд по ідентичній справі, але щодо міста Дубляни, прийняв повністю протилежне рішення – залишити Дубляни у складі Львівської об’єднаної територіальної громади. І це було єдине логічне рішення, яке міг прийняти Суд.

02.11.2022
Кілька слів про рішення Верховного Суду щодо Малехова і Львівської громади
Фото: Степан Куйбіда

А тепер у Верховного Суду категорично змінились підходи і він вирішив, що Малехів – це не Дубляни, тому їм не місце у Львівській ОТГ.

Щобільше, цим рішенням Суду скасовується Перспективний план в частині включення Малехова до Львівської громади та скасовується постанова Кабміну про центри та межі перспективних громад, але теж виключно в частині, яка стосується входження Малехова до складу Львівської ОТГ.

Але і це не найцікавіше. Найцікавіше у цій всій історії те, що Верховний Суд, прийнявши таке рішення, не постановив нічого, що б стосувалось подальших дій Львівської ОДА чи Кабміну для вирішення цього політичного казусу.

І що ще більш цікаво, то це відсутність у чинному законодавстві механізмів вирішення ситуації з Малеховом і Львівською ОТГ.

Тепер мене турбують такі питання:

1. Що змінилося в позиції Верховного Суду за 2 тижні, що по двох ідентичних справах ми отримали 2 кардинально відмінні рішення?

2. Навіть якщо ми відкинемо усі логічні пояснення і сприймемо рішення Верховного Суду по Малехову, як дійсність, то хто нам вкаже правовий механізм врегулювання цієї ситуації?

3. Що робити із результатами виборів до Львівської ОТГ, під час яких мешканці Малехова голосували за очільника Львівської громади та не голосували за голову самого Малехова?

4. Як тепер повернути назад усі справи, усе майно, усі повноваження, які перейшли від ліквідованої Малехівської сільської ради до новоствореної Львівської об’єднаної міської територіальної громади?

5. А що буде з територіально-адміністративним устроєм держави, що воює, після цього рішення Верховного Суду? Невже у Верховному Суді не подумали над тим, наскільки небезпечний прецедент вони зараз створюють у державі, яка зазнала агресії та у неї намагаються анексувати частину території?

6. І взагалі, кому ж зараз так вигідно розхитувати адміністративно-територіальний устрій України саме на її заході – в області, яка стала гуманітарним хабом всієї України? Чи може хтось вирішив поставити свої політичні амбіції щодо перевиборів у Львові над цілісністю нашої держави в умовах воєнного стану?

Сподіваюсь, що найближчим часом ми отримаємо відповіді на ці всі запитання…

Степан Куйбіда

Джерело

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.