Інститут національної пам’яті рекомендує нардепам перейменувати Червоноград

Установа оублікувала на своєму сайті офіційний Фаховий висновок щодо належності назви міста Червоноград Львівської області до символіки російської імперської політики.

29.11.2023
Інститут національної пам’яті рекомендує нардепам перейменувати Червоноград

Про це повідомив учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, депутат облради Захар Миляник.

«З огляду на викладене вище назва міста Червоноград Львівської області як така, що пов’язана з реалізацією російської імперської політики (встановленням радянської влади на території України), відповідно до підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 2 Закону, належить до символіки російської імперської політики», – зазначили у висновку установи.

Йдеться про Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», відповідно до якого остаточну рекомендацію щодо перейменування населених пунктів, після фахової експетизи, законодавцям надає саме УІНП.

У висновку Інституту нацпамʼяті також пишуть: «Топонім Червоноград не первісна назва населеного пункту Львівської області, який нині має цю назву.

Історична назва м. Червоноград – Кристинополь (функціонували також варіанти назви Кристинопіль, Христинопіль)».

«Відтак, вже з нового року, відповідно до норм Закону, Верховна Рада зможе голосувати та обрати місту нову назву або повернути історичну», – зазначив Миляник.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.