Громаді на Львівщині повернули водосховище площею понад 130 га

Ділянка, на якій розташоване водосховище, знаходиться у селі Оселя Рогізнянського старостинського округу.

17.04.2024
Громаді на Львівщині повернули водосховище площею понад 130 га

“Судом задоволено позовні вимоги Яворівської окружної прокуратури до суб’єкта господарювання про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою водного фонду, шляхом її повернення”, – йдеться у повідомленні Львівської обласної прокуратури.

На початку 1970-их років у селі Оселя створили водойму для накопичення і скиду пластових та дренажних вод із Яворівського гірничо-хімічний комбінату. А у середині 1990-их років Яворівське родовище сірки майже виробило свої запаси, тому постало питання про ліквідації наслідків видобування сірки. Отож, було розроблено проект рекультивації кар’єру, а на його місці запропоновано утворити штучне озеро – Яворівський кар’єр.

Підприємство тривалий час без правовстановлюючих документів використовувало водосховище для здійснення рибогосподарської діяльності та отримувало прибуток прибуток. При цьому, договору оренди не було заключено та, відповідно, не здійснювалась орендна плата.

“Використання водного об’єкта із зайнятими ним землями водного фонду всупереч встановленому законодавством порядку суперечить інтересам держави у сфері ефективного і раціонального використання природних ресурсів. Реагуючи на порушення, прокуратура звернулась до Господарського суду з відповідним позовом, який задоволено в повному обсязі“, – підсумували у дописі.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.