Ексдепутата “Партії регіонів” з Луганщини засудили до 10 років тюрми за просування російської культури

Чоловік народився в росії, але має українське громадянство.

19.04.2023
Ексдепутата “Партії регіонів” з Луганщини засудили до 10 років тюрми за просування російської культури

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 12 квітня.

66-річний мешканець Старобільська Луганської області Олександр Кельш, в минулому депутат від «Партії регіонів», до окупації очолював відділ культури Старобільської райдержадміністрації. Навесні минулого року він погодився обійняти аналогічну посаду в окупаційній адміністрації.

Публікації на Youtube і на сайті «Луганский информационный центр» свідчать, що Кельш організовував заходи із провадження в місті російської мови та культури. В одній із публікацій на російському сайті чоловік звітує про передачу місцевим бібліотекам більше тисячі книг, які просувають російську культуру та історію.

На одному з відео зафіксовано розмову Кельша з чоловіком у камуфляжі із шевронами «лнр», «новороссия» та позначкою «z». Вони обговорюють поширення по місту плакатів із написом «Ансамбль новороссия». На іншому відео бойовик «лнр» передає чоловікові червоний прапор і каже, що це символ боротьби з фашизмом і нацизмом, який має бути повішений на будівлі адміністрації.

Обвинуваченого судили заочно, оскільки він переховується. Суд постановив, що чоловік обійняв посаду добровільно, тож його визнали винним у колабораціонізмі та засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та заборонили обіймати посади в органах державної влади строком на 15 років.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.