До Львівської обласної ради зареєстрували двох депутатів

30 жовтня Львівська обласна територіальна виборча комісія на засіданні проголосувала за реєстрацію депутатами ще двох кандидатів у депутати Львівської обласної ради. Новими депутатами ЛОР стали Ярослав Гасяк і Микола Біляк.

31.10.2023
До Львівської обласної ради зареєстрували двох депутатів

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив керівник проектів громадянської мережі «Опора» Тарас Радь.

“Це достатньо несподівано, якщо пригадати понад рік блокування виборчою комісією процесу заміщення депутатських мандатів, але вже не так неочікувано, якщо пригадати результати попереднього засідання ТВК, яке відбулось 2 жовтня. Тоді не лише було прийнято рішення про реєстрацію депутатом Назарія Островського, але й неочікуване рішення про визнання обраним депутатом Миколи Біляка. Було припущення, що на наступному засіданні може бути прийняте наступне рішення про реєстрацію“, – йдеться у повідомленні.

На засіданні ТВК були присутні 13 з 18 членів комісії. Троє з них були новими членами комісії – це новий секретар ради за поданням «Слуга народу», а також два представники від «Голосу».

“Знову був наявний переконливий кворум. На фоні попередніх засідань, коли переважно не було кворуму це виглядає як проблиск надії. Хоча підстав, щоб говорити, що ТВК надалі працюватиме як належить буде передчасним”, – додав Радь.

У порядку денному було питання заміщення п’яти «підвішаних» кандидатів у депутати. Однак члени ТВК погодили лише двох з них. Кандидатуру Ярослава Гасяка підтримали 13 членів комісії, Миколи Біляка – 11 (два були проти).

За визнання обраним депутатом Олега Іваша проголосувало лише 4 членів комісії, проти – один, ще восьмеро утрималось. Як уточнив Тарас Радь, кандидат подав позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду про бездіяльність Львівської обласної ТВК.

Таку ж кількість голосів отримав Микола Фрей (4 – за, один проти, 8 – утримались). Кандидатуру Мирослава Карпінського підтримали 8 членів комісії, п’ятеро з них утримались.

Як додав Радь, досі залишається три “підвішані” кандидати у депутати – Олег Іваш, Микола Фрей і Мирослав Карпінський. По усіх трьох раніше комісію були прийняті проміжні рішення про визнання їх обраними, проте більше як півроку вони чекають на прийняття фінального рішення про реєстрацію їх депутати ради.

“Крім цього на підході також Ольга Березюк, яка минулого тижня подала заяву про складання депутатського мандата, але її заява не була проголосована Львівською обласною радою. А далі заміщення її мандату може так само “зависнути” у Львівській обласній ТВК.

Далі буде …

п.с. На жаль, не було нагоди також зробити світлину з Миколою Біляком, оскільки він не був присутній на засіданні. Ймовірно, святкував і напевне не лише власний день народження”, – підсумував Тарас Радь.

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.