Про це повідомила Анастасія Войтюк, бандуристка, лідерка фольк ф’южн гурту Troye Zillia, керівниця організації Unbeaten Path.
“Я знаю, що таке грати на старій бандурі і що таке мати хороший інструмент. В дитинстві я 14 років грала на позиченій бандурі (дякую друзям сім’ї, які позичили). Вже після закінчення університету я почала заробляти і купила собі власну бандуру…” – йдеться у повідомленні.
За словами Анастасії, її допис у Facebook про бандури – це чудовий прецедент, щоб показати місцевій владі реальні потреби. Зокрема, безліч читачів поділились в коментарях інформацією стосовно малої кількості інструментів у музичних школах.
“Нам часто здається, що світ не чує нас, але світ набагато більший ніж нам здається. Я дуже підбадьорюю всіх викладачів, директорів шкіл сісти і написати якими є реальні потреби в інструментах вашого гуртка, школи, капели – і подати це у форматі звернення до місцевої влади. Так, ми вміємо добре протестувати, але найкращий протест – це дія”, – зазначила бандуристка.
Також Войтюк додала, що хоче, аби цим збором люди показали, наскільки цінна бандура: “Щоб цьому збору позаздрили з інших регіонів, і зробити свої збори і знайшли свої важелі впливу на пошук фінансування для бандури. Щоб ми як суспільство разом придумали як підтримувати бандуру.”
Для Народної капели бандуристів у Львові потрібно зібрати 200 тисяч гривень на закупівлю нових бандур та ремонту старих.
Кошти можна переказати за посиланням на банку.
Коментарі