Бізнесмен Олександр Свіщов купить 50 га землі біля Львова

11 березня відбулися торги з продажу 50 га землі на території Мурованської сільської територіальної громади в селі Ямпіль, що під Львовом.

12.03.2024
Бізнесмен Олександр Свіщов купить 50 га землі біля Львова
Фото Мурованської сільради

Найбільшу ціну запропонував бізнесмен Олександр Свіщов, повідомляє Zaxid.net.

Ініціатор аукціону – Мурованська сільська рада. Ділянка належить до земель промисловості, транспорту, електронних комунікацій, енергетики, оборони тощо і призначена для зведення підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Стартова ціна лоту становила 82 млн 375 тис. грн. Під час торгів, у яких взяли участь лише двоє учасників, ціна ділянки зросла до 102,7 млн грн – по 2 млн 54 тис. грн або $54 тис. за гектар. Найбільшу ціну запропонував «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Лев», яким керує Олександр Свіщов і який належить до групи компаній родини Свіщових.

Другий учасник – засноване сім місяців тому ТОВ «Праймері Інвестмент» – було готове заплатити за 50 га землі в Ямполі 85 млн 380 тис. грн.

Продаж з умовами.

Оскільки земля належить Мурованській громаді, депутати сільради висунули умови до майбутнього покупця. По-перше, він має зареєструвати юридичну особу, що відкриє тут підприємство, на території територіальної громади. По-друге, сума інвестицій у майбутній об’єкт має становити не менше 100 млн євро у гривневому еквіваленті. На ділянці не можна розміщувати виробництво тютюну або алкоголю.

На майбутньому підприємстві має бути створено 360 робочих місць, з яких:

  • 10 із середньою зарплатою не менше 1 тис. євро на місяць у гривневому еквіваленті;
  • 50 – із зарплатою не менше 700 євро на місяць в еквіваленті;
  • 300 – із зарплатою 500 євро на місяць в еквіваленті.

Також інвестор має збудувати під’їзну дорогу від кільцевої Львова до ділянки, мережі газо- та електропостачання та, за необхідності, альтернативних джерел енергії.

Довідково:

Село Ямпіль розташоване за 8 км від Львова по міжнародній трасі Київ – Чоп. Його населення становить близько 2 тис. людей.

Олександр Свіщов – львівський підприємець, бізнес-партнер Григорія Козловського і екс-власник Винниківської тютюнової фабрики. Ключові особи групи компаній родини Свіщових – Олександр Свіщов і його син Віталій, депутат ЛМР 7-8-го скликань. Група займається нерухомістю. Їй належить спортивно-розважальний комплекс Leoland на вул. Мельника у Львові, де раніше був палац спорту «Україна».

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.