Американський актор озвучив вірші дисидента з Тернопільщини

Актор Кірк Лоуренс-Говард озвучив вірші дисидента, колишнього політв’язня з Тернопільщини Миколи Горбаля.

16.10.2023
Американський актор озвучив вірші дисидента з Тернопільщини

Про це повідомив Суспільному його син Андрій Горбаль.

За його словами, Кірк Лоуренс-Говард був вражений поезіями його батька й озвучив деякі з них.

“Це вірші зі збірки невільницьких поезій “Деталі піщаного годинника”. Вперше вони вийшли друком у 1983 за кордоном, а були написані у 1970-1980 роках під час ув’язнення в радянських концтаборах. В його поезії — гнів, спустошення, іронія та абсурд таборів і зони, яким батько протиставляє красу, надію та віру. Він описує цей жорстокий життєвий досвід, як “звільнюючу духовну подорож”. Дистанціюється від лицемірства, рабської покори та відчаю, шукаючи розраду та спокій у своєму внутрішньому світі, в універсальних істинах, природі та Божій благодаті”.

Переклад зробила Мирослава Стефанюк, викладачка, письменниця та перекладачка, яка живе у США.

Презентація книжки “Деталі піщаного годинника: вірші з ГУЛАГу” відбудеться 5 листопада 2023 року в Детройті, в Українському американському архіві та музеї.

Довідка:

Микола Горбаль – дисидент і колишній політв’язень. В молодості займався музикою, писав патріотичні вірші. За його проукраїнську позицію радянська влада тричі відправляла чоловіка за ґрати.
У радянських таборах Микола Горбаль відсидів 16 років.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.