71 рік тролейбусам у Львові

3 травня 1952 року було прийняте рішення про будівництво тролейбусної лінії, а у середині серпня цього ж року споруджували контактну мережу.

27.11.2023
71 рік тролейбусам у Львові

Вже 27 листопада 1952 року розпочався регулярний рух тролейбусів у Львові, повідомляє Львівелектротранс.

Через 8 років розпочалося будівництво нового тролейбусного депо на 100 машино-місць. Вулиця поруч із новим тролейбусним депо отримала назву «Тролейбусна».

Наприкінці червня 1963 року виїхав перший тролейбус ЛАЗ-695Т.

Згодом, 1969 року, було прийнято поставку нових чехословацьких тролейбусів моделі Škoda 9Tr до Львова. Дл слова, «Skoda-Ostrov s.r.o» поставила в тролейбусне депо Львова 252 машини різних модифікацій.

З часом тролейбусні маршрути перевели на безкондукторне обслуговування. А у 1984 році на території депо побудована перша в СРСР дослідно-промислова лінія діагностики. З 1994 року Львівське трамвайно-тролейбусне управління (ЛТТУ) починає оновлювати рухомий склад першими тролейбусами моделі ЛАЗ-52522.

Перший в Україні електробус представили у листопаді 2015 року. Через два роки в тролейбусах запрацювала технологія оплати проїзду через Приват24 і спеціальний QR-код за допомогою смартфону.

У листопаді 2019 року в тролейбусному депо презентували перші 10 тролейбусів Електрон Т19102, а майже через рік, 28 вересня 2020 року ЛКП «Львівелектротранс» отримало всі 50 тролейбусів «Електрон», що їх закупили за кошти ЄБРР. Вони обладнанні кондиціонерами, камерами відеонагляду, GPS-трекерами, а також є USB-роз’ємами для зарядки ґаджетів.

На засіданні Виконавчого комітету Львівської міськради у червні 2022 року прийняли рішення по затвердженню містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкту будівництва на реконструкцію ЛКП «Львівелектротранс» тролейбусного депо.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.