У Львівській ОВА взялися за промоцію яворівського пирога.
За словами керівниці управління туризму та курортів Наталі Табаки, локальні страви мають працювати на економіку регіону.
“Ми прагнемо, щоб яворівський пиріг був у меню провідних ресторанів області”, – каже жінка.
Страва вже включена до переліку нематеріальної спадщини України, але її хочуть зробити й надбанням ЮНЕСКО.
Яворівський пиріг – це галицька страва з дріжджового тіста, картоплі та гречки.
Традиційним рецептом приготування поділився шеф-кухар Петро Сподарик. Він пам’ятає його з дитинства, адже бабуся кулінара випікала цей пиріг щонеділі.
Для тіста: 250 мл молока, 50 г дріжджів, 1 яйце, пучка солі, 0,5 кг муки. Для начинки: 1,5 кг картоплі, 300 г гречки, 100–150 мл олії (або сала), 2 великі цибулини, сіль та перець до смаку.
Готуємо тісто. Пів пачки дріжджів розчинити у теплому молоці, додати муку, сіль, яйце, і замісити тісто (м’якше, ніж на вареники). Поставити в тепле місце на 15 хв.
Готуємо мастигу (засмажку). Нарізати сало дрібними шматками, підсмажити до золотистого кольору, додати нарізану цибулю і довести її до готовності (в піст засмажували на олії).
Готуємо начинку. Картоплю зварити, відцідити й відразу пом’яти (на пюре). Промиту гречку, сіль і перець перем’яти з картоплею. Додати засмажку і ще раз перем’яти.
Тонко розкачати тісто, посередині викласти гарячу начинку, яку повністю загорнути краями тіста. У змащену олією братванку викласти сформований пиріг, зверху помастити збитим яйцем і проколоти в кількох місцях виделкою.
Пекти 45–60 хв. Гарячий пиріг перевернути на стільницю, накрити лляним рушником, покласти дощечку і зверху щось тяжке (3 кг), щоб потім не відставала шкірка. Витримати до 15 хв і подавати на стіл зі сметаною та сиром, борщем або мачанкою.
Коментарі