У Хорватії на узбережжі Адріатичного моря відкрили пам’ятний знак Іванові Франку

Цей проєкт постав з ініціативи Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія Василя Кирилича, Львівська ОВА підтримала ідею на всіх етапах – і фінансово, і організаційно.

24.10.2022
У Хорватії на узбережжі Адріатичного моря відкрили пам’ятний знак Іванові Франку

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

У хорватському місті Ловран встановили пам’ятник Іванові Франку. У цьому місті Франко проходив оздоровлення й черпав сили та натхнення для нового творчого злету. Тепер на згадку про українського письменника і мислителя поруч з історичною набережною Лунґомаре встановлена символічна скульптурна композиція «Поет і Птах». Вона втілює життєвий і творчий шлях Івана Франка, а в умовах сьогодення – демонструє українську сміливість і прагнення до здобуття щасливого майбутнього.

“Дякую усім причетним до втілення цього важливого проєкту, зокрема Посольству України у Республіці Хорватія, Львівському національному літературно-меморіальному музею Івана Франка, Муніципалітету Ловрана, Верховній Раді України та авторам композиції – Володимиру й Василю Одрехівським.

Ця подія – підтвердження наших історичних взаємин, знак солідарності й поваги між українським та хорватським народами. Також дякуємо за всю підтримку, яку Хорватія надає Україні від початку повномасштабного вторгнення”, – додав Козицький.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.