19-річна борчиня зі Львівщини стала віцечемпіонкою світу

На рахунку України – вже три медалі цьогорічної світової першості.

13.09.2022
Олександра Хоменець

Як пише “Суспільне. Спорт”, Збірна України з жіночої боротьби здобула першу медаль чемпіонату світу-2022, що триває у столиці Сербії Белграді. Раніше на цьому чемпіонаті українці завоювали дві “бронзи” в греко-римській боротьбі: їх принесли Андрій Кулик та Ярослав Фільчаков.

Першу українську медаль турніру серед жінок виборола 19-річна Олександра Хоменець – “срібло” в категорії до 55 кг. До цих змагань вона підходила у статусі чинної бронзової призерки чемпіонату світу.

На шляху до “золотої” сутички українка здолала в 1/8-ій молдовку Маріану Драґутан (13:8), у чвертьфіналі – представницю Індії Шушму Шокін (10:5), а у півфіналі – канадку Карлу-Лорену Ґодінес-Ґонсалес (5:3).

У сутичці за “золото” Хоменець боролася з олімпійською чемпіонкою Токіо-2020, японкою Маю Шідочі Мукайда. Суперниця одразу повела в рахунку 2:0 та невдовзі збільшила перевагу до чотирьох очок. Після цього українка схопилася за ногу та взяла медичний таймаут. Попри це Олександра продовжила боротьбу, але все ж не змогла взяти гору над опоненткою та достроково поступилася японці з рахунком 0:10.

Таким чином Олександра вперше в кар’єрі здобула світове “срібло” та принесла Україні третю медаль цьогорічної світової першості.