На Хмельниччині “чорний археолог” намагався продати унікальну прикрасу ІІІ століття

Чоловік відкопав у регіоні срібний пояс, який датується серединою ІІІ століття.

08.02.2023
На Хмельниччині “чорний археолог” намагався продати унікальну прикрасу ІІІ століття

Про це повідомила Національна поліція України та Офіс генпрокурора.

“Чорний археолог” з Кіровоградської області намагався продати через Інтернет унікальний скарб із прикрасами ІІІ століття. На думку експертів, пояс повʼязаний з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря. Чоловік виставив археологічну знахідку на Інтернет-форумі. Там незаконно привласнений скарб придбав один із учасників обговорення. Однак оборудку викрили правоохоронні органи.

Згідно із законами України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами, також їх заборонено вивозити за межі держави.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання підозрюваних і знайшли сам пояс, а також 787 монет, наконечники від стріл і 45о фрагментів стародавніх прикрас, що можуть мати історичну та культурну цінність. Наразі встановлюється легальність походження вилучених предметів. Після експертизи їх планують передати до музеїв.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.