Голові Нацбанку України повідомили про підозру у розкраданні коштів

За версією слідства, він причетний до розкрадання понад 206 млн грн Укргазбанку.

06.10.2022
Голові Нацбанку України повідомили про підозру у розкраданні коштів

Голові Національного банку України Кирилу Шевченку оголосили про підозру у розкраданнях. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Під час слідства було встановлено, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

“З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито, будучи “агентами” банку, залучили до нього великих клієнтів. За такі “агентські послуги” банк щомісячно незаконно виплачував “винагороду” цим особам”, – зазначили у САП.

За даними прокуратури, впродовж 2014-2019 років за цією схемою банк безпідставно перерахував 52 фіктивним агентам понад 206 млн гривень.

П’ятьом основним фігурантам справи вже повідомили про підозру. Серед них – діючий Голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ.

Їх дії кваліфікували за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

У САП зазначають, що епізоди розкрадання стосуються періоду перебування Шевченка на посаді голови правління Укргазбанку.

Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, днями Кирило Шевченко звернувся до президента Зеленського з проханням прийняти його відставку.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.