За те, що росія знищила, має заплатити сама росія – прем’єр Естонії

Євросоюз має створити юридичні механізми, які дозволять направити конфісковані в ЄС російські активи для компенсації збитків, які агресія рф завдала Україні.

17.01.2023
За те, що росія знищила, має заплатити сама росія – прем’єр Естонії
Фото: прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас

Про це заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, передає Liga.net.

Каллас нагадала, що просувала ідею передачі Україні російських активів із березня 2022 року, коли у виступі в Європарламенті сказала, що інфраструктуру України знищує росія, а допомагають Україні платники податків країн Європи, і це несправедливо.

“За те, що знищено, повинна платити сама росія”, – сказала Каллас.

Вона зазначила, що саме собою заморожування активів не дає права власності на ці активи, лише обмежує їх використання на час заморозки.

Каллас заявила, що “для відчуження активів має бути юридична підстава – злочин чи якась інша причина, яка уможливлює конфіскацію. Оскільки ми (країни ЄС – ред.) є правовими державами, природно, ці рішення повинні відповідати всім правилам, у тому числі міжнародним”.

Прем’єрка повідомила, що наприкінці грудня вона доручила МЗС та Мін’юсту розробити юридично коректне рішення на рівні Естонії.

“Так само, як ми робили в різних інших ситуаціях, коли наш досвід служив прикладом для інших. Іншими словами, ми допоможемо Єврокомісії прийти до цих рішень, оскільки наші правові простори є досить схожими. І зараз пошук цього рішення йде”, – сказала Каллас.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.