Як законно вивезти готівку з України

Валютне питання гостро постає перед кожним, хто планує перетинати кордон. Попри те, що зараз є багато способів безпечного зберігання грошей, багато хто не довіряє сучасним технологіям і перевозить їх у вигляді готівки.

07.10.2022
Як законно вивезти готівку з України
Фото: умовне

Видання ukrainianinpoland.pl розповідає про те, які є ліміти вивезення готівки та які існують правила під час перевезення грошей через кордон.

Які існують способи вивезення валюти за кордон

Перше, що ми можемо вам порадити – це користуватися офіційними способами вивезення грошей через кордон. Оскільки таким чином ви зможете уникнути багатьох проблем в майбутньому. Ось які способи існують:

  • Банківська карта;

Банківська карта, мабуть, є найбільш надійним способом перевезення готівки. Втім, у цього способа є й мінуси. Наприклад, може статися так, що іноземний банкомат проковтне вашу карту. Плюс вам потрібно платити комісію за використання карти. А вона може бути й дуже великою. Все залежить від вашого банку.

  • Дорожні чеки;

Цей спосіб уживається досить рідко, тож придбати їх майже неможливо. А навіть якщо вам це вдасться, то вам потрібно буде заплатити 1,5% комісії.

  • Грошовий переказ;

Цей спосіб також є надійним, але не ідеальним. Часом переказу можна чекати довго, плюс потрібно платити комісію.

Тож, всі ці мінуси й змушують людей перевозити гроші в готівці.

Яку суму в готівці можна вивезти за кордон

Варто зауважити, що ліміти на вивезення коштів поширюються абсолютно на всіх, незалежно від того, який вік у особи, що перетинає кордон. 

Згідно з чинним положенням Національного банку України, кожен громадянин України має право перетинати кордон із сумою, яка не перевищує 10 тисяч євро. Якщо ж він має суму, яка перевищує цей ліміт, він зобов’язаний її задекларувати перед виїздом. Якщо ж брати суму у гривневему еквіваленті, то сума не повинна перевщувати 150 тисяч гривень на одну людину на рік.

Багато людей обирають саме цей спосіб перевезення грошей, оскільки він є безкоштовним. Втім, він не є ідеальним.

Як вивезти суму, яка перевищує встановлений ліміт

Існують такі випадки, коли людині потрібно перевезти суму, яка перевищує встановлений ліміт. Наприклад, якщо людина планує відкрити рахунок в іноземному банку. У такому разі потрібно діяти такими способами:

  1. Отримати е-ліцензію НБУ. При подачі заявки на е-ліцензію, вам потрібно буде надати банкові документи, що підтверджують мету переказу коштів.
  2. Скористатися міжнародними системами переказу коштів. Це, наприклад, Western Union, Money Gram та багато інших. Звісно, вам доведеться оформити документи для відкриття рахунку, але цей спосіб обійдеться дешевше, ніж оформлення грошових переказів.
  3. Відкрити картковий рахунок в іноземному банку. За допомогою цього способу можна переказати гроші на рахунок ще до виїзду за кордон і таким чином не треба буде піклуватися про обмеження. Після того, як ви приїдете у країну призначення, вам потрібно буде лише зняти потрібну суму зі своєї іноземної картки.

За допомогою цих способів ви зможете уникнути обмежень на вивезення валюти з України.

Яка є відповідальність за ухилення від заповнення декларації

Якщо ж ви все ж вирішили вивезти суму, яка перевищує ліміт, і при цьому не хочете її декларувати, вам потрібно знати, яка є за це відповідальність.

Згідно з чинним українським законодавством, за відсутність заповненої декларації на вивезення коштів, на вас чекає:

  1. Штраф у розмірі 1700 гривень;
  2. Конфіскація суми, яка перевищує 10 тисяч євро.

Але також пам’ятайте, що ця сума може бути конфіскована виключно за вирішенням суду.

Існують також випадки, в яких гроші не конфіскують. Серед них:

  1. Винна особа понесе надто тяжкі наслідки для життя та здоров’я, якщо гроші будуть конфісковані;
  2. Кошти не належать порушнику.

У цих випадках вам доведеться лише сплатити штраф у розмірі 1700 гривень, але при цьому ви уникнете конфіскації коштів. Але пам’ятайте, що в обох цих випадках вам будуть потрібні вагомі докази. Наприклад, якщо це гроші на лікування – вам потрібне буде підтвердження цього.

 

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.