В ООН запевняють, що Білорусь погодилася на транзит українського зерна без жодних умов. Про це йдеться в заяві речника генерального секретаря Організації Обʼєднаних Націй Стафена Дюжарріка.
У Нью-Йорку 9 грудня генсек ООН Антоніу Гутерреш зустрівся із заступником міністра закордонних справ Білорусі Юрієм Амбразевичем.
На зустрічі білоруський дипломат поінформував про те, що його країна «без жодних попередніх умов погодиться на транзит українських зернових».
Також Амбразевич повторив прохання уряду Білорусі мати можливість експортувати власні добрива, які підпадають під санкції Заходу.
Україна наразі експортує агропродукцію за рахунок «зернового коридору» в Чорному морі.
Позиція Литви
Водночас президент Литви Гітанас Науседа заявив, що пропозиція Білорусі щодо транспортування українського зерна через свою територію до Литви є “пасткою”. За його словами, Білорусь у такий спосіб намагається уникнути санкцій.
“Українське зерно вже їздить через Польщу та інші країни до балтійських портів. Це пастка. Не потрапляймо в неї”, – написав він у Twitter.
На тому, що українське зерно не можна транспортувати до країн Балтії через Білорусь, президент Литви наголошував ще в червні. Тоді він зазначав, що пошкоджена, а потім відремонтована для переправлення зерна залізниця на українсько-білоруському кордоні може сприяти новій атаці на Україну з території Білорусі.
Крім того, наголошував Науседа, білоруський диктатор Олександр Лукашенко дав зрозуміти, що підтримує військову агресію РФ. А це означає, що про перевезення вантажів через Білорусь не може бути й мови.
Водночас влітку Лукашенко поставив умову на перевезення українського зерна через Білорусь – поновлення транзиту білоруських добрив через Литву.
Коментарі