Сама ж Ірина Верещук спростувала ці звинувачення, зазначивши, що Юрчишин просто переплутав посадовців.
“Просто шановний депутат неуважно прочитав документи та переплутав мене з іншим членом Уряду – колишнім міністром у справах ветеранів. Як віцепремʼєр-міністр, я дала доручення опрацювати питання. А відповідь надало Мінветеранів (за минулого керівника)“, – написала Верещук.
Віцепремʼєр-міністерка опублікувала два документи, та зауважила, що варто звернути увагу на виділене жовтим.
Народний депутат Ярослав Юрчишин публічно вибачився перед віцепремʼєр-міністеркою Іриною Верещук.
“Пані Ірина стверджує що я ввів в оману суспільство, назвавши її відповідальною за рішення ОП перенести розгляд питання на після війни“, – зазначив нардерп.
Юрчишин наголосив, що у 2023 році Верховна Рада України направила запит до Офісу Президента з пропозицією розглянути можливість відновлення історичної справедливості щодо встановленого у 1941 році Дня Героїв, для вшанування загиблих у травні Євгена Коновальця, Симона Петлюри, Миколи Міхновського та всіх героїв України.
“Ми, як ініціативна група, отримали позитивний відгук від різних інституцій. Рік ми не чули жодної інформації тому запитали в ОП. Звідти прийшла відповідь що відповідно до листа пані Ірини Верещук, яка цитує позицію Мінветеранів справу варто розглянути після війни. В квітні ми направили лист вже на адресу пані Ірини, але скоріш за все з технічних причин, а не вини Мінрінтерграції не отримали відповіді”, – повідомив народний депутат.
Юрчишин додав, що на момент виступу в нього було чітке відчуття, що, якщо Мінветеранів дав ствердну відповідь, то ініціативу щодо перенесення вирішення питання варто шукати у того, хто підписав листа, на основі якого приймалося рішення.
“А відповідь ми не отримали. За будь-яких умов я цілковито погоджуюся, що коректніше було б говорити про позицію пані віце-прем’єрки базовану на листі Мінвету. Оскільки мною було допущено неточність, приношу свої вибачення пані Ірині. Вибачте, приписав вам слова, які ви цитували. При цьому публічно звертаюся (продублюю і офіційним зверненням) щодо особистої позиції пані Ірини. Бо дивно, якщо людина підписується під позицією, маючи іншу. Переконаний, нам разом треба будувати міцну політику національної пам’яті ( Український інститут національної пам’яті теж дав позитивну відповідь як і Міністерство культури та інформаційної політики України) і шалено буду вдячний пані Ірині, якщо вона зможе ініціювати (за умови особистої підтримки впровадження свята) повторний розгляд питання на Кабміні”, – підсумував нардеп.
Коментарі