Уряди майже 30 країн, включаючи господарку Олімпіади-2024 Францію, закликали Міжнародний олімпійський комітет усунути спортсменів з росії та білорусі від участі в іграх у Парижі через проблеми з чіткістю їхнього “нейтралітету”.
Про це йдеться у листі близько 30 країн на адресу МОК, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на видання Politico, яке ознайомилось зі змістом звернення.
У листі близько 30 країн відзначили зв’язки між спортом і військовими в росії та білорусі.
“Доки ці фундаментальні питання та суттєва відсутність ясності і конкретних деталей щодо дієвості моделі “нейтральності” не буде вирішено, ми не згодні з тим, щоб російські та білоруські спортсмени мають бути допущені до змагань”, – сказано у листі.
Крім того, “у росії та білорусі спорт і політика тісно переплетені”, заявили країни.
Вони підкреслили, що на тлі жорстокості путіна в Україні “немає жодних практичних причин відходити від режиму виключення російських і білоруських спортсменів, встановленого МОК у своїй заяві від 28 лютого 2022 року”.
“У нас є серйозні сумніви у тому, наскільки реально для російських та білоруських олімпійських спортсменів змагатися під нейтральним прапором – на умовах МОК про відсутність ідентифікації зі своєю країною – коли вони безпосередньо фінансуються і підтримуються своїми державами, на відміну, наприклад, від професійних тенісистів”, – додається у заяві.
“Сильні зв’язки та афілійованість російських спортсменів з російськими військовими також викликають явну стурбованість”, – заявили країни.
“Тому наш колективний підхід ніколи не був дискримінацією лише за національною ознакою, але ці серйозні побоювання мають бути враховані МОК”, – йдеться у зверненні.
Лист підписали представники урядів Німеччини, Британії та США, а також Франції. Підпис французів завдасть МОК найбільшого головного болю, оскільки Париж прийматиме Олімпійські ігри.
До числа тих, хто підписав лист, входять: Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Греція, Ісландія, Ірландія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Румунія, Словаччина, Словенія та Швеція.
Коментарі