Про це йдеться у пресрелілі американського Мінфіну.
У санкційному списку з’явилися 14 юридичних осіб із російського військово-промислового комплексу, троє ключових керівників російської фінансової інфраструктури, найближчі родичі деяких російських високопосадовців, а також 278 членів російського парламенту за сприяння проведенню Росією фейкових референдумів та спробі анексії суверенної української території.
Серед них – родичі міністра оборони РФ Сєрґєя Шойґу, дружина і син заступника секретаря Ради безпеки РФ Дмітрія Мєдвєдєва, мера Москви Сєрґєя Собяніна, глава Центробанку Ельвіра Набіулліна та її заступники, депутатка РФ Валєнтіна Тєрєшкова тощо.
Крім того, Мінфін США додав 57 юросіб із Китаю, Вірменії та Білорусі до переліку організацій, які порушують експортний контроль США.
Окремо Державний департамент США запроваджує санкції проти членів сім’ї мера Москви Сєрґєя Собяніна, який також є членом Ради безпеки Росії, та візові обмеження щодо громадянина Росії Очур-Суге Монгуша за катування українського військовополоненого.
Державний департамент також запроваджує візові обмеження щодо 910 осіб, зокрема військовослужбовців Російської Федерації, білоруських військових посадовців та російських “маріонеток”, які діють на окупованих Росією територіях України.
Крім того, як повідомляє “Європейська правда”, Велика Британія запровадила санкції проти голови Центробанку Росії Ельвіри Набіулліної та обмежила експорт з РФ. Британія заборонить Росії доступ до послуг своїх інженерних, архітектурних, аудиторських, юридичних та рекламних компаній. Кількість категорій товарів, експорт яких до рф заборонений, досягла 700.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі 30 вересня оголосила про запровадження додаткових санкцій у зв’язку зі спробою анексії Росією територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.
Про це повідомляє пресслужба уряду Канади.
У заяві Жолі підкреслюється, що ані те, що російська пропаганда називає “референдумами”, ані рішення російського парламенту про анексію українських областей не вплинуть на позицію Канади: “Територія України залишиться територією України”.
З метою посилення тиску на російський режим Канада запроваджує заходи проти 43 російських олігархів, фінансових еліт та членів їхніх родин, так званий “керівний орган Херсона”, а також 35 підтримуваних Росією “високопосадовців” у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.
“Ці особи та організації є співучасниками відчайдушної спроби Путіна підірвати принципи державного суверенітету та розділяють відповідальність за безглузде кровопролиття, що триває по всій Україні”, – вважають в канадському уряді.
Також Канада розширює санкції, запроваджені проти так званих “ЛДНР” щодо заборони певних торговельних операцій (зокрема експорт та інвестиції), на окуповані Росією райони Херсонської та Запорізької областей.
За даними канадського уряду, з початку війни Росії проти України у 2014 році Канада запровадила санкції проти понад 1800 фізичних та юридичних осіб, а з 24 лютого 2022-го – проти ще понад 1400 фізичних та юридичних осіб з Росії, України та Білорусі.
Нагадаємо, Путін 30 вересня підписав “документи” про “приєдання” окупованих територій України.
Коментарі