В Україні оновлять маркування пачок із сигаретами

Це допоможе боротися з курінням за правилами ЄС.

04.04.2023
В Україні оновлять маркування пачок із сигаретами
На фото пачка сигарет з Канади

Про це повідомляє МОЗ України.

Зараз Міністерство охорони здоровʼя завершує процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, тож у межах цієї роботи оновлює маркування пачок з сигаретами. Україна запровадила маркування у 2012 році та долучилася до 42 країн, що роблять так само.

Міністерство переглянуло текстові та ілюстративні варіанти попередження про загрозу куріння, що застосовуються в інших країнах. У результаті обрали варіанти маркування з Канади, Австралії, Таїланду та двох громадських організацій Vital strategy та «Діти, вільні від тютюну», оскільки вони показали найбільшу ефективність. 

«Тож ми маємо необхідну кількість варіантів наборів маркування пачок і затвердимо їх найближчим часом», – зазначив головний санлікар Ігор Кузін.

У МОЗ додали, що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонена в Україні, проте не була врегульована так звана тютюнова викладка – демонстрація виробів у точках продажу. Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння, якщо вони постійно бачитимуть таку рекламу.

Зазначимо, Україна ратифікувала рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоровʼя із боротьби проти тютюну у 2006 році, тож має 17 років стабільного курсу боротьби з тютюнопалінням.

За даними Держстату, з 2008 по 2020 рік поширеність куріння серед людей від 12 років знизилася на 36%.

За прогнозами ВООЗ, до 2025 року Україна мала б знизити поширення куріння ще на 25,9%, однак у МОЗ припускають, що через повномасштабну війну цього показника досягнути не вдасться. 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.