За тиждень, що минає, область позбулася ще 24 комуністичних маркерів.
“Особливо активно працювала Золочівщина та Стрийщина. Проте маємо за що подякувати також Дрогобиччині і Самбірщині. Географія демонтажів – майже вся область: Підкамінь, Михайлевичі, Великий Любінь, Старий Добротвір, Липівці, Криниця, Семегинів, Суховоля – це далекі і близькі села, які позбуваються тих міфів, які нам десятиліттями нав’язували російські окупанти. Тішить, що в кожному районі і в кожній громаді є свідомі активні люди, завдяки нашій спільній праці, Львівщина очолює всі рейтинги декомунізації в Україні. З такими темпами до кінця 2023 року ми зможемо виконати заплановане – першими в Україні до кінця очистити нашу область від тоталітарного спадку у громадському просторі”, – каже учасник робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, депутат облради Захар Миляник.
На початку року на Львівщині нараховували понад 260 об’єктів радянського минулого, які підлягали декомунізації. Щодня в області падають 3-4 ідоли тоталітарної доби. Водночас, по кілька додаткових пам’ятників робоча група додає до інвентаризації щотижня.
“Нам пишуть у коментарях, скидають інформацію у приватні повідомлення, іноді громади самі зголошують додаткові пам’ятники, а потім демонтовують також самі. Проте є різні випадки. Наприклад, громада Белза ховає від серпа декомунізації три памʼятники. У чому дивина? Голова громади – активна членкиня ВО «Свобода» Береза Оксана, 1987 року народження, давно запевнила робочу комісію, що Белз вільний від істуканів. Але ж ні. Цього тижня нарешті демонтували два пам’ятники у Великому Любіні, де голова – від ЄС. І такі випадки чомусь дивують”, – зазначає радник начальника Львівської ОВА, член робочої групи з декомунізації Олег Радик.
Наразі в області залишається ще понад 100 пам’ятників, які підлягають декомунізації та деколонізації і які мають намір демонтувати до кінця року. Частина з них також потребуватимуть дослідження фахівців, а можливо, і ексгумації. Ще кілька облюбували собі лелеки і звили там свої гнізда. Перенести домівки птахів на спеціальні опори, за участі орнітологів, планують на початку осені, коли бузьки полетять вирій.
Автор: Анна Герич
Коментарі