В.о. голови Конституційного суду Головатого внесуть до реєстру корупціонерів

Голосіївський районний суд міста Києва визнав винним в.о. Голови Конституційного суду України Сергія Головатого у вчиненні адміністративного правопорушення та зобов’язав його сплатити штраф.

04.01.2024
В.о. голови Конституційного суду Головатого внесуть до реєстру корупціонерів

“Після набрання судового рішення законної сили, відомості про суддю будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення”,зазначили у НАЗК.

У листопаді 2023 року НАЗК склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно Головатого. Зокрема, перевіряли інформацію щодо здійснення суддею дій в умовах реального конфлікту інтересів. Для її підтвердження чи спростування НАЗК направило до КСУ запит з вимогою надати копії відповідних документів. Проте керівник секретаріату КСУ відмовився надати запитувані документи. Тоді НАЗК внесло Головатому обов’язковий до виконання припис, який також був проігнорований. Натомість Національне агентство отримало лист від КСУ про оскарження припису в адміністративному суді.

Суд призначив стягнути з Сергія Головатого штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 гривень.

Чому НАЗК взялось за Головатого?

Історія цієї справи починається 27 квітня 2010 року, коли Верховна Рада України ратифікувала угоду між Україною і Російською Федерацією згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року. Тоді ухвалення цього документа викликало спротив частини депутатів ВРУ, голосування супроводжувалось бійками, повідомляє Zaxid.net.

В обмін на перебування флоту Україна отримала від Росії знижки на газ. Одночасно із Верховною Радою угоду ратифікувала Державна Дума РФ. Сама угода між Україною та РФ була підписана 21 квітня 2010 року в Харкові четвертим президентом України Віктором Януковичем і тодішнім президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим. Через це у медіа її стали називати «харківськими угодами».

Одним із народних депутатів, які підтримали ратифікацію угоди про продовження перебування в Україні російського флоту був Сергій Головатий. Він на той час перебував у фракції «Партії регіонів». Свого голосу Головатий так і не відкликав. 31 березня 2023 року до Конституційного Суду України (КС) надійшло конституційне подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Суддею-доповідачем у цій справі був визначений виконувач обов’язків голови КСУ Сергій Головатий.

На цей момент звернуло увагу НАЗК і 14 вересня 2023 року направило запит до КСУ, у якому просило надати копії документів, що підтверджують скликання 25 липня 2023 року засідання КСУ з розгляду звернення особи від 22.06.2023 року та/або листа Офісу Президента України від 27.06.2023 року, а саме: порядку денного, стенограми засідання, протоколу засідання, постанови про розгляд звернення, прізвища присутніх суддів, результатів голосування, відомостей про те, хто здійснював головування на засіданні, хто брав участь у обговоренні питання, ким був підготовлений проект постанови, що прийнятий за результатом розгляду звернення.

У відповідь на цей запит керівник секретаріату КСУ Віктор Бесчастний відмовив у наданні частини документів, зокрема відомостей про те, хто здійснював головування на засіданні, хто брав участь у обговоренні питання, ким був підготовлений проект постанови, що прийнятий за результатом розгляду звернення, посилаючись на безпідставність зазначених вимог.

12 жовтня 2023 року НАЗК внесло припис Сергію Головатому щодо усунення порушення вимог ст. 12 ч. 8 Закону шляхом надання КСУ інформації та копій документів, що вимагалися у запиті. Однак він цей припис не виконав. Працівники секретаріату КСУ розглянули припис і повідомили НАЗК, що оскаржують його у суді.

16 листопада 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно виконувача обов’язків голови Конституційного суду України (КСУ) Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного.

Адвокат Сергія Головатого заявив, що направлення запиту, внесення припису, складання протоколу, є порушенням принципу незалежності у діяльності КСУ як інституції та гарантій незалежності суддів Конституційного Суду України.

Втім, 2 січня 2024 року суд визнав Сергія Головатого винним в адміністративному правопорушенні.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.