Україна захопила у Росії більше військової техніки, ніж отримала від партнерів

Багато техніки українські військові захопили під час контрнаступу на Харківщині.

28.09.2022
Україна захопила у Росії більше військової техніки, ніж отримала від партнерів
Фото: Міноборони України

З початку повномасштабного вторгнення РФ до України наші військові лише за документально підтвердженими даними отримали у вигляді трофеїв майже 400 танків, 700 одиниць бронетехніки та 170 артилерійських систем, пише Forbes. Вказано, що це більше, ніж постачали найбільші країни-партнери. 

Так, лише на Харківщині у результаті успішного контрнаступу ЗСУ «затрофеїли» 97 танків, 159 бойових броньованих машин, 55 артилерійських систем. Приблизно така кількість зброї потрібна, аби сформувати танкову бригаду Збройних Сил України або дві механізовані бригади.

Однак не всі трофеї потрапили в об’єктиви камер, тому реальна кількість ворожої техніки, яка тепер допомагає ЗСУ нищити ворога, може бути значно більшою. За даними видання, під час контрнаступу наших військових у Харківській області, трофейної техніки у нас назбиралося на суму понад $400 млн.

«Затрофеїні» танки

За даними проєкту Oryx, який здійснює оцінку втрат сторін за відео- і фото-підтвердженнями, з початку повномасштабної російсько-української війни ЗСУ захопили 387 російських танків. Найбільше після РФ нам поставила танків Польща, яка передала Україні до 230 одиниць Т-72 і близько 50–70 польської модернізації цієї техніки – РТ-91.

Крім того, ми отримали танки від Чехії. Точна кількість переданої техніки невідома, але зазвичай фігурує цифра 70. Всього на складах Чехія мала 90 танків Т-72, на озброєнні – 30 одиниць такої ж техніки. Ще вісім танків Т-72 Україні надала Північна Македонія.

Своєю чергою Словенія пообіцяла передати Україні 28 старих танків M-55S (модернізація радянських Т-55). За це країна має отримати 45 військових вантажівок від Німеччини.

Всього Україна захопила близько 750 російських танків. Це майже стільки, як ми мали на озброєнні до початку повномасштабного вторгнення. За даними The Military Balance на 2021 рік, Україна мала 858 танків на озброєнні. Але це були переважно кращі танки – модернізовані Т-64.

На даний момент західні партнери не передали Україні жодного сучасного танку. А ЗМІ неодноразово писали про домовленість НАТО не постачати Україні сучасні танки.

Бронетехніка

З 24 лютого українські військові захопили понад 690 одиниць бронетехніки. Ця цифра перевищує кількість броньованої техніки, які нам надали Сполучені Штати.

За офіційними даними, США передали Україні:

  • 200 БМП М113;
  • 100 броньованих медичних машин;
  • 40 броньованих машин М1224 MaxxPro;
  • кілька сотень броньовиків HUMWEE.

Також Україна підписала контракт із Туреччиною, згідно з яким ми маємо закупити 200 броньованих машин Kirpi. Якусь частину з них Україна вже отримала. Принаймні є відео їхньої участі в бойових діях. Іще 136 БМП М113 поставили спільно Данія, Австралія, Литва, Іспанія і Португалія.

Додатково Австралія і Британія надали нашій державі близько 200 різних бронемашин: CVR(T), FV103 Spartans, Mastiff, Wolfhound, Husky і Bushmaster. Своєю чергою країни Східної Європи поставили України близько 200 радянських БМП-1 і БТР-80 та їхніх модернізацій.

Всього наші військові отримали та захопили близько 2300 одиниць броньованої техніки. Стільки ж ми мали на озброєнні до початку війни. 

Артилерія

 Так само як і у випадку з бронемашинами РФ випередила США за кількість «переданих» нам артилерійських систем. Всього наші захисники «затрофеїли» понад 167 російських  артсистем з початку повномасштабного вторгнення. Протягом третину з цього числа ЗСУ отримали за останні кілька тижнів контрнаступу.

Що стосується західних партнерів, то вони всі разом передали Україні близько 500 артсистем. Це як радянська техніка, яку постачали країни Східної Європи, так і натовські системи: гаубиці М777 і L118/119, САУ (самохідні артилерійські установки) М109, PzH2000, CEASAR та польські KRAB.

Сьогодні проти РФ застосовується близько 350 одиниць артилерії калібру НАТО. Точна кількість радянських артилерійських систем невідома, боєприпасів до них залишається досить мало.

На початку повномасштабного вторгнення в України на озброєнні було 1540 артсистем. І саме втрати артилерії стали для нас найбільш відчутними. 

При цьому поки що західні партнери не поспішають передавати нам більше артсистем. За останні місяці Сполучені Штати надали нам лише кілька десятків легких гаубиць. Також нечисленні САУ нам передали Німеччина, Нідерланди, Норвегія та Польща.

США поки що не передали жодної своєї САУ М109, хоча ці системи ми вже отримали від Норвегії, Британії та Латвії. США мають більш як 1000 цих САУ.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.