Україна рекордно збільшила експорт агропродукції у березні

Україна експортувала рекордний з початку повномасштабної війни місячний обсяг агропродукції: у березні продано за кордон 7,8 млн тонн, що на 12% більше за показник попереднього місяця.

04.04.2023
Україна рекордно збільшила експорт агропродукції у березні
Фото: умовне

Про це повідомляє профільна асоціація Український клуб аграрного бізнесу.

Зазначається, що 51% експорту відправили зерновим коридором. Решту – альтернативними експортними маршрутами. Крім того, збільшення експорту зафіксували за всіма основними видами агропродукції.

Експорт зернових культур збільшився на 10% у березні порівняно з лютим, олійних культур — на 23%, олії — на 28%, макухи — на 10%.

Зростання українського агроекспорту у березні пов’язане із продовженням дії зернового коридору, вважають в УКАБ. Наявність цього каналу експорту дає можливість українським аграріям реалізувати залишки продукції врожаю 2022 року та отримати кошти на весняну посівну.

Основною проблемою агроекспорту залишається великий розрив між світовою ціною та ціною на українському ринку на основні сільськогосподарські культури.

Зменшення цього розриву допомогло б отримати кошти для повноцінного використання добрив, засобів захисту рослин тощо, які цього року будуть використовуватися найменше через обмеженість фінансових ресурсів у аграріїв, впевнені в асоціації.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.