Україна рекордно збільшила експорт агропродукції у березні

Україна експортувала рекордний з початку повномасштабної війни місячний обсяг агропродукції: у березні продано за кордон 7,8 млн тонн, що на 12% більше за показник попереднього місяця.

04.04.2023
Україна рекордно збільшила експорт агропродукції у березні
Фото: умовне

Про це повідомляє профільна асоціація Український клуб аграрного бізнесу.

Зазначається, що 51% експорту відправили зерновим коридором. Решту – альтернативними експортними маршрутами. Крім того, збільшення експорту зафіксували за всіма основними видами агропродукції.

Експорт зернових культур збільшився на 10% у березні порівняно з лютим, олійних культур — на 23%, олії — на 28%, макухи — на 10%.

Зростання українського агроекспорту у березні пов’язане із продовженням дії зернового коридору, вважають в УКАБ. Наявність цього каналу експорту дає можливість українським аграріям реалізувати залишки продукції врожаю 2022 року та отримати кошти на весняну посівну.

Основною проблемою агроекспорту залишається великий розрив між світовою ціною та ціною на українському ринку на основні сільськогосподарські культури.

Зменшення цього розриву допомогло б отримати кошти для повноцінного використання добрив, засобів захисту рослин тощо, які цього року будуть використовуватися найменше через обмеженість фінансових ресурсів у аграріїв, впевнені в асоціації.

 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.