Дівчині із Самбора, що на Львівщині, сформували щелепу із кістки ноги. Історію Анни розповіли у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит”.
При народженні пухлина на щелепі Анни була 20 сантиметрів. Тоді, на 4 день після народження, дівчинку прооперували у львівському “Охматдиті”. Операція врятувала їй життя, але Анні було важко дихати та їсти. Коли їй виповнилось 9 років — здійснили реконструктивну операцію, але це було короткочасним рішенням.
У березні цього року до “Охматдиту” втретє завітала команда хірургів зі США. Під час їхнього візиту американо-українська команда лікарів запропонувала Ані рішення — реконструктивну операцію із закриття дефекту за допомогою фрагменту кістки з її власної ноги. Щоб виконати це втручання, потрібне обладнання, якого у Львові немає. Тому дівчину і її лікарку Христину Пограничну запросили до Техасу, що у США.
Дівчині зробили автотрансплантацію з малогомілкової кістки на судинній ніжці, тобто відділили частину кістки ноги разом із судиною, яка надалі живитиме щелепу.
“Такі мікроваскулярні операції — це тривала робота, адже треба було акуратно відпрепарувати кістку з судинами і помістити в ділянку дефекту у щелепі, перед тим сформувавши її анатомічні особливості щелепи. Тонка скульптурна робота, яка потребує часу і вмінь хірургів”, — йдеться у повідомленні.
До операції залучили Джейсона Поттера і Ланса Оксфорда — провідних пластичних хірургів зі США, які спеціалізуються на мікроваскулярних реконструктивних операціях.
“Я більше ніж пів року переконувала і просила американців допомогти нам розв’язати її проблему. Планування операції у нас зайняло близько пів року”, — розповіла хірургиня Христина Погранична.
Зараз Анна вже повернулась додому. За словами лікарів, вона відновлюється після операції. За необхідності, ще будуть пластичні операції для максимального косметичного ефекту.
Коментарі