Шахтарі Львівщини вимагають виплатити їм заборгованість

Територіальна організація профспілки працівників вугільної промисловості та Регіональне об’єднання незалежної профспілки гірників України м. Червонограда надіслали лист з вимогою повернути зароблені шахтарями ДП “Львіввугілля” кошти.

14.06.2024
Шахтарі Львівщини вимагають виплатити їм заборгованість
Фото умовне

Про це повідомляє “Офіс Шахтаря”.

Профспілки зазначають, що в умовах повномасштабної збройної агресії РФ проти України, коли ворог постійно обстрілює об’єкти енергетики та знищує вугільні підприємства на Сході України, ДП «Львіввугілля» стабільно працювало для забезпечення об’єктів теплової генерації вугіллям. Реалізація енергетичного вугілля ДП «Львіввугілля» здійснювалась на Трипільську ТЕС ПАТ «Центренерго» через ДП «Укрвугілля».

Заборгованість ДП «Укрвугілля» перед ДП «Львіввугілля» за відвантажене вугілля з лютого по квітень 2024 становить 426 млн.грн., що, в свою чергу, спричинило утворення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам 470 млн. грн. за лютий-травень 2024.

“Така ситуація спричиняє серйозну напруженість в трудових колективах. Невиплачена зарплата не лише поглиблює фінансові труднощі в шахтарських сім’ях. але й негативно впливає на моральний дух працівників і посилює соціальну напругу, а також позбавляє можливості допомагати понад 800 працівникам Підприємства, які знаходяться в Збройних Силах України всім необхідним (амуніцією, дронами. автомобіляти і т.д.)”, – зазначили у повідомленні.

«Львіввугілля» має стратегічне значення для економіки і безпеки держави (наказ Міненерго від 07.09.2022 №1-ДСК і від 16.12.2022 №4-ДСК), а також є критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, відповідно до наказів Міністерства енергетики України (від 22.01.2024 №28, від 09.03.2023 №82).

“Профспілки шахтарів Львівщини неодноразово звертались до представників всіх рівнів влади Прем’єр-Міністра України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, уповноваженого з прав людини, Міненерго. Мінсоцполітики, начальників Львівської ОВА та Червоноградської РВА. з проханнями про сприяння виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України на виплату заробітних плат працівникам ДП «Львіввугілля» та 450 млн.грн. для часткового погашення заборгованості перед ДП «Львіввугілля» за відвантажену на ДП «Укрвугілля» вугільну продукцію: про необхідність підтримати і проголосувати за законопроект 6530 Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення; дозвіл на продаж вугілля згідно ринкових цін”, – додали у дописі.

Однак, станом на зараз  ДП «Укрвугілля» так і не розрахувалось за отримане вугілля.

Гірники просять допомогти у вирішенні питання щодо якнайшвидшого погашення заборгованості (426 млн.грн.) ДП «Укрвугілля» перед ДП «Львіввугілля» за відвантажену продукцію, щоб не допустити повну зупинку роботи шахт підприємства і залишення без засобів до існування близько 6000 шахтарських родин.

“3 ціллю недопущення стихійних акцій протесту вимагають до 25.06.2024 року прийняти міри по поверненню зароблених коштів та на виплату заборгованої заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля»”, – наголосили шахтарі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.