СБУ викрила ще дев’ятьох колаборантів

Частина з них – депутати від ОПЗЖ.

07.04.2023
СБУ викрила ще дев’ятьох колаборантів

Внаслідок слідчо-оперативних дій у декількох регіонах повідомили про підозру 9 ворожим поплічникам, повідомляє Служба безпеки України.

Так, у Харківській області затримали депутатку Великобурлуцької селищної ради від забороненої партії ОПЗЖ. Після захоплення Куп’янського району вона добровільно пішла на співпрацю з ворогом і згодом приєдналась до місцевої окупаційної адміністрації.

Там її призначили «помічницею» місцевого гауляйтера.

На цій «посаді» колаборантка допомагала йому запроваджувати кремлівський режим на захопленій території.

Для цього організовувала загальні збори місцевих жителів, під час яких людей агітували підтримати загарбників та приєднуватись до їхніх лав.

На Луганщині викрили організовану злочинну групу, до якої входять 6 колишніх посадовців місцевих підрозділів Державної казначейської служби України.

Під час окупації частини регіону вони добровільно пішли на співпрацю з ворогом і запропонували свою допомогу у війні проти України.

Серед них Світлана Бородіна, яку ворог призначив «директором казначейства лнр», а її спільників – керівниками підпорядкованих «райуправлінь».

Зловмисники виконували доручення москви щодо приєднання місцевих окупаційних органів до єдиної системи казначейства країни-агресора.

У Херсонській області до суду скерували матеріали стосовно депутата-колаборанта однієї з райрад від забороненої партії ОПЗЖ. 

На період тимчасової окупації частини регіону зловмисник погодився стати «оперуповноваженим відділення по боротьбі з економічними злочинами» у складі окупаційного «гу мвс Херсонської області».

У новому «статусі» він змушував місцевих підприємців сплачувати податки в бюджет рф, а у разі відмови – погрожував ув’язненням.

На Донеччині затримали колишню директорку Краснолиманського міського спортивно-технічного клубу.

Після захоплення Лимана зловмисниця добровільно погодилась очолити створений агресором місцевий «сектор опіки управління праці та соцзахисту».

Зараз тривають слідчі дії у межах розпочатих кримінальних проваджень за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • 111-1 (колабораційна діяльність);
  • 111-2 (пособництво державі-агресору).

Трьом фігурантам уже обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.