До її складу увійшли профільні керівники департаментів ЛОВА, керівники закладів охорони здоров`я області, представники громадських організацій, медичних навчальних закладів та органів місцевого самоврядування, керівники центрів контролю та профілактики хвороб. Про це повідомили на брифінгу «Громадське здоров’я на Львівщині: реалії та перспективи», який відбувся 23 січня у Львівській ОВА.
«Останні 8 років Україна працює над тим, щоб термін «громадське здоров’я» увійшов у життя кожного українця. Особливо в часи війни обов’язок кожного робити усе, щоби максимально зберегти здоров’я, та дотримуватися правил поведінки, які не дадуть захворіти й вкоротити собі життя», – зазначила генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, депутат Львівської обласної ради Наталія Іванченко.
За її словами до поняття громадського здоров’я входять безліч складових: дотримання правил дорожнього руху, які не дозволять травмуватися у ДТП, зокрема, використання пасків безпеки та дитячих крісел, запобігання тютюнопалінню, популяризація здорового харчування, йодопрофілактика, профілактичні медичні огляди та обстеження на діабет, використання засобів індивідуального захисту у часі пандемії, рецептурне вживання антибіотиків, імунопрофілактика, обов’язкові щеплення та багато іншого.
«Ці заходи неможливі без консолідованих зусиль усіх. По-перше, людина повинна хотіти довго жити й бути здоровою. Вона має прислухатися до порад фахівців, проходити медичні огляди, робити вибір на користь здорового харчування, займатися фізичною активністю мінімум 30 хвилин щодня. По-друге, громади повинні створювати середовище, щоби виконувати заходи громадського здоров’я: забезпечити людям доступ до безпечної води і безпечного повітря, можливість займатися фізичною активністю, проводити заходи з популяризації вакцинації та здорового харчування», – додала Наталія Іванченко.
Фахівчиня звернула увагу, що середня тривалість життя українців 71 рік. Тоді як багатьох країнах світу чоловіки живуть 80 років, а жінки – 85.
«Громадське здоров’я – це про те як запобігати хворобам, інвалідності, смертності та травматизму, як створити здорове середовище і здорові умови проживання для людини та зберегти ці умови для наступних поколінь», – наголосила в.о.директорки департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.
Коментарі