Як повідомляє пресслужба ДБР, у 2023 році підконтрольні бізнесмену підприємства уклали з Міноборони 23 угоди про постачання військового одягу. Загальна сума контрактів — 1,5 млрд грн.
“При цьому, на момент укладання договорів, підконтрольні львівському підприємцю товариства не мали ані власних виробничих можливостей, ані домовленостей з іншими компаніями для забезпечення належного виконання угод”, — йдеться у повідомленні.
Щоб уникнути штрафів, бізнесмени звернулися до тимчасово виконуючого обов’язки директора профільного департаменту Міністерства оборони України. Вони просили перерахувати виставлені штрафні санкції за порушенням термінів постачання товарів, що підозрюваний і зробив.
Через дії т.в.о. директора Департаменту, виставлені штрафні санкції зменшились з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто на 93,5 млн грн. Посадовцю повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем. Йому загрожує до шести років позбавлення волі.
Слідство проситиме суд обрати чоловікові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 100 млн грн.
Нагадаємо, 29 грудня правоохоронці затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є одним з найбільших постачальників Міністерства оборони. Чоловік намагався підкупити одного з керівників ДБР. Згодом Львівська обласна рада розірвала меморандум із благодійним фондом HOPE.UA, представником якого є підприємець.
22 січня в Одесі при організації виїзду за межі країни правоохоронці затримали Романа Гринкевича, п’ятого учасника злочинної організації, яка поставила для ЗСУ неякісний одяг.
Коментарі