Перед судом постануть прибічники Медведчука, які готували державний переворот

Зрадники планували створити «народні республіки» у західних областях України.

31.08.2022
Перед судом постануть прибічники Медведчука, які готували державний переворот

Правоохоронці передали до суду обвинувальний акт на двох громадсько-політичних діячів, які готували державний переворот в Україні.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За повідомленням, контррозвідка СБУ викрила зрадників на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

За даними слідства зловмисники координували свої дії з росіянами та членами організації Віктора Медведчука «Український вибір», а у 2019 році вони мали зв’язок з тодішнім помічником російського президента Владіславом Сурковим.

«У період анексії Криму та військового вторгнення РФ у Донецьку і Луганську області фігуранти тісно співпрацювали з політичними структурами Віктора Медведчука, обговорюючи плани створення союзної держави Росії, Білорусі й України», – йдеться у повідомленні.

За інформацією спецслужб вони не дочекались фінансування з боку Медведчука і почали діяти відокремлено. Гроші їм пообіцяв представник РФ, який має зв’язки у російських спецслужбах та уряді.

«Для силового повалення влади фігуранти розробили план проведення «Національних зборів». Однодумці та учасники підпорядкованих їм громадських організацій мали зібратися у Києві та оголосити про відсторонення Президента, розпуск Верховної Ради і Уряду», – повідомляють в СБУ.

За проведення «Національних зборів» зрадники хотіли отримати $9,7 млн, сума включала:

  • оренду приміщень штабів і залів у столиці та регіонах;
  • видатки на 380 осіб «делегатів» та їхній супровід;
  • оплату охоронних і силових заходів за участі 1356 громадян;
  • витрати на офісну техніку, телефони, транспорт, зв’язок, сервер;
  • гонорари за послуги ЗМІ.

Для виконання силової частини перевороту зрадники почали вербувати осіб із досвідом військової служби. Їх співучасника, якого СБУ викрила на спробі вербування «силовиків», і який дав покази на основних фігурантів, уже засуджено.

«На момент початку повномасштабного вторгнення зловмисники так і не отримали повного обсягу обіцяного фінансування. Ймовірною причиною є розкрадання коштів, виділених на підривну діяльність в Україні, з яким пов’язана низка гучних відставок у російському уряді та силових структурах», – зазначають в СБУ.

Під час боїв за столицю заколотники змінили план перевороту на створення «народних республік» у західних областях. Вони були впевнені у швидкій окупації східної, північної та південної частини України.

СБУ вилучила під час обшуків у зрадників кошториси, списки учасників майбутніх незаконних владних і силових структур, маніфести до громадськості і силовиків, тощо. Слідство триває.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.